Niektoré médiá, ba dokonca aj študenti žurnalistiky, „povstali“ proti novej vláde. Nepáči sa im totiž, že viacerí politici, vrátane premiéra Fica, s nimi odmietajú komunikovať. Nedávne urážky tých, za ktorými teraz doliezajú, im zrejme vôbec neprekážajú, pričom sa odvolávajú na akúsi ich povinnosť s nimi komunikovať a cez nich informovať ľudí. Čo na tom, že to potom sami premieňajú na klamstvo. Veď oni môžu, lebo za sebou majú…
Je najvyšší čas, aby sa slovenské médiá zamysleli
Zástupcovia tých médií, ktoré si za vlády liberálov a „obyčajných ľudí“ robili na Slovensku doslova čo chceli, akosi pozabudli, že to boli práve oni čo poukazovali na tých správnych novinárov a „alternatívnych“, ktorí vraj šírili klamstvá a hoaxy. Tak, ako oni nepozývali do svojich redakcií a štúdií tých, ktorí nehlásali všeobecnú propagandu, a navyše boli označovaní za hoaxerov a konšpirátorov, tak alternatívne médiá nepozývali tých, ktorí šírili iba to, čo si zaželala vtedajšia vláda. Takže fifty-fifty. Či nie? Nie! Pre mainstream rozhodne nie. A aj preto v tom pokračujú i teraz, keď sa usilujú všetko kritizovať a spochybňovať. A potom prečo sa s nimi nechcú vládni politici baviť.
Na „čiernu listinu“ premiéra Roberta Fica sa dostali redaktori štyroch médií, ktoré boli a zostali najútočnejšie. Svoj názor na týchto ublížených žurnalistov vyjadril v statuse aj politický komentátor a historik Eduard Chmelár. Jeho názor sa im zrejme páčiť nebude rovnako ako to, čo si o nich myslia mnohí Slováci. „Namiesto vyplakávania, prečo sa premiér nechce rozprávať s červenými denníčkami, by médiá mali začať konečne riešiť toto – prečo sa Slovensko nachádza na chvoste rebríčka krajín, v ktorých ľudia nedôverujú médiám,“ prízvukuje hneď v úvode politický komentátor, ktorý tiež nepatril medzi tých vyvolených, ktorým dávali mainstreamové médiá priestor vyjadriť sa.
Mohlo by vás zaujímať:
„Ja sa vôbec nečudujem, že s médiami, ktoré podlo klamú, zavádzajú a rozsievajú nenávisť, odmieta najsilnejšia vládna strana komunikovať. Ja sa čudujem, prečo v tom zozname nie je aj TA3 či TV JOJ. Je najvyšší čas, aby sa slovenské médiá zamysleli nad svojou kvalitou. Je čas, aby naši novinári prestali robiť špinavú politiku a začali robiť poctivú žurnalistiku. Ľudia si zaslúžia spoľahlivé informácie a nezaujaté analýzy,“ skonštatoval sa samý záver statusu Eduard Chmelár. Čo k tomu dodať? Takmer nič. Azda iba toľko, že ten, kto nejde s tými „správnymi“ médiami je ihneď očierňovaný a spochybňovaný. Jednoducho – Kto nejde s nami, ten ide proti nám! Aké krásne liberálne a najmä – demokratické…
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Chmelár: Je čas, aby naši novinári prestali robiť špinavú politiku a začali robiť poctivú žurnalistiku