eReport.sk
opitý vodič
Ilustračné foto: shutterstock

Jazdiť opitý sa nevypláca: Dubničan si poriadne zavaril. Dostal dlhoročný trest a vozidlo prepadlo štátu!

Na podmienečný trest odňatia slobody na tri mesiace, zákaz viesť motorové vozidlá na päť rokov a sedem mesiacov a trest prepadnutia veci – osobného motorového vozidla Kia Rio, odsúdil v stredu (10. 11.) v superrýchlom konaní Okresný súd Trenčín 42-ročného muža z Dubnice nad Váhom. Ako informoval hovorca Krajského súdu Trenčín Roman Tarabus, trestný rozkaz je právoplatný, obvinený muž aj prokurátor sa vzdali práva podať odpor.

Vozidlo prepadlo štátu

Vozidlo, na ktorom páchateľ jazdil, je od stredy majetkom štátu. „Obvineného zastavila policajná hliadka v pondelok (8. 11.) pred šiestou hodinou ráno v Novej Dubnici. Dychovou skúškou mu namerali 1,4 promile alkoholu, ďalšie meranie o 20 minút neskôr ukázalo ešte vyššiu hodnotu. Po dvoch nociach v cele predbežného zadržania policajti v stredu predviedli muža pred sudcu Okresného súdu Trenčín,“ priblížil Tarabus.

Druhé odsúdenie za jazdu pod vplyvom alkoholu

Pre obvineného je to podľa neho už druhé odsúdenie za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Pod vplyvom alkoholu ho za volantom prichytili policajti aj v roku 2018. Vtedy jazdil s 1,46 promile alkoholu v dychu. Zo súdu odchádzal s peňažným trestom 800 eur a trestom zákazu viesť motorové vozidlá na jeden rok.

Bude vás zaujímať:

  1. Na ilustračnej snímke areál nemocnice v Krompachoch.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Jazdiť opitý sa nevypláca: Dubničan si poriadne zavaril. Dostal dlhoročný trest a vozidlo prepadlo štátu!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti