eReport.sk
minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD)
minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) zdroj: tasr

Jasný odkaz opozícii! Šutaj Eštok: Vaše hysterické vyhlásenia vojnu na Ukrajine nezastavia!


Poriadne tvrdý odkaz adresuje minister vnútra Matúš Šutaj Eštok slovenskej opozícii. Jej predstavitelia, dá sa už definitívne povedať, po ich dnešných vyhláseniach, že sú vojnovými štváčmi!

Kritizujú akékoľvek snahy, nielen slovenkých politikov o nastolenie mieru na Ukrajine. A pomoc tak zakončiť, takmer tri roky trvajúce zabíjanie!

Jasný odkaz opozícii

Šéf Hlasu im práve preto adresuje jasný a zreteľný odkaz: „Každý, kto videl zábery z ruského útoku na nemocnicu v Kyjeve, musel ostať zdesený. Som otec dvoch malých detí a bolo naozaj strašné pozerať sa na utrpenie nevinných detí, ktoré už dovtedy trpeli kvôli ťažkým chorobám. Takýto útok musí každý normálny človek odsúdiť. Ale na druhej strane – prosím, buďme k sebe úprimní. Presne toto je vojna. Nielen smrť státisícov vojakov na fronte, ale aj obrovské obete nevinných civilistov, vrátane detí. Toto prináša každý vojenský konflikt zo svojho princípu, ktorým je vzájomné zabíjanie a ničenie.” Hovorí Šutaj Eštok.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zelensky pricestoval do Washingtonu
  2. Prezident SR Peter Pellegrini

Predseda koaličnej strany a člen vlády Roberta Fica ďalej dodáva: „A kým sa vojna na Ukrajine neskončí, kým sa nezastaví paľba a nedosiahne prímerie, môžeme byť svedkami takýchto hrôz ešte veľakrát. Žiadna obrana, žiadne zbrane sveta nedokážu stopercentne zabezpečiť, aby sa cieľom nepriateľa nestal aj objekt ako detská nemocnica. Slovenská opozícia na jednej strane narieka nad utrpením nevinných detí a na druhej strane hystericky kričí, že Ukrajine treba dodávať čím viac zbraní. Nedochádza im, že čím dlhšie sa bude bojovať, tým viac obetí to prinesie.”

Útok odsúdil aj Pellegrini

Útok na kyjevsku nemocnicu odsúdil aj prezident Slovenskej republiky Peter Pellegrini, ktorý sa zúčastňuje summitu NATO v americkom Washingtone.


„Postoj Hlasu je jasný: tieto strašné veci sa skončia vtedy, keď sa na Ukrajine prestane bojovať. Čím skôr sa tak stane, tým lepšie. Hľadanie spravodlivého mieru za rokovacím stolom je hľadanie riešenia bez takých obetí, ako boli v detskej nemocnici.“ Dodal Matúš Šutaj Eštok.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Jasný odkaz opozícii! Šutaj Eštok: Vaše hysterické vyhlásenia vojnu na Ukrajine nezastavia!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: