eReport.sk
Pixabay.com

Jar – amatérskej tvorby raj

Súčasťou umeleckého sveta sú aj neprofesionálni tvorcovia – teda amatéri bez umeleckého vzdelania a profesionálneho zázemia. Aj ich tvorba si zaslúži pozornosť, pretože svojou kvalitou a výpovednou hodnotou často dosahuje úroveň profesionálov.

Trnavské osvetové stredisko organizuje súťaže určené neprofesionálnym umelcom. Mnohé sú postupovými súťažami na celoslovenské kolá a prehliadky. Na týchto podujatiach majú amatérski umelci možnosť prezentovať svoju tvorbu, získať cenné skúsenosti a napredovať vďaka hodnoteniu odbornej poroty. Je to skvelá príležitosť na rozvoj umeleckej a technickej zdatnosti. So svojou tvorbou sa môžete zapojiť aj Vy!

CINEAMA 2024 ako príležitosť pre filmových umelcov

Ide o 28. ročník regionálnej súťaže amatérskej filmovej tvorby. Diela ocenené na krajských kolách postupujú do celoštátneho kola. Svoju tvorbu môžu prezentovať deti, mládež aj dospelí amatérski autori. Filmy rozdelili do kategórií: animovaný film, hraný film, dokumentárny film a publicistika, experiment a videoklip. Dĺžka súťažných filmov je od jednej do 20 minút. Filmy sa budú hodnotiť podľa umeleckej, technickej a obsahovej úrovne. Uzávierka regionálnej súťaže je 15.3.2024.

Malá krajská scénická žatva 2024 predstaví neprofesionálne divadlo

Je to postupová súťaž. Súbory získajú príležitosť  prezentovať svoju tvorbu pred odborníkmi i širokou verejnosťou. Divadelné súbory z nášho regiónu získavajú pravidelne ocenenia aj na celoštátnej úrovni. Súťažná prehliadka bude v termíne 19. až 21. apríla. Termín uzávierky prihlášok do krajského kola je do 15.2.2024

Trnavský objektív 2024 odprezentuje tvorbu talentovaných fotoamatérov

Trnavský objektív je najstaršia a najprestížnejšia súťaž amatérskych fotografov a zároveň je vrcholným podujatím tohto druhu v regióne. Postupuje sa do krajskej a celoštátnej súťaže AMFO. Súťaž je určená deťom, mládeži a dospelým. Do súťaže sa môže zapojiť každý amatérsky tvorca z okresov Trnava, Piešťany, Hlohovec. Odporúčaná témaztohto ročníka je TELO (portrét, športová reportáž, tanec, akt a pod.). Fotografie treba doručiť do 5.3.2024. Výstava bude začiatkom apríla 2024 v Západoslovenskom múzeu v Trnave. 

Podrobnejšie informácie o jednotlivých súťažiach nájdete na stránke www.osvetatt.sk. Prihlasovanie do súťaží na stránke: www.nocka.sk/chcemsaprihlasit.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Jar – amatérskej tvorby raj

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre