eReport.sk
Japonský parlament v januári privítal premiéra Fumio Kišida. Tento týždeň zasa odobral mandát permanentne chýbajúcemu poslancovi.
Japonský parlament v januári privítal premiéra Fumio Kišida. Tento týždeň zasa odobral mandát permanentne chýbajúcemu poslancovi. Foto: tasr

Japonský parlament pritvrdil: Youtuberovi odobrali mandát! Nechodil do práce

Japonský parlament odobral mandát youtuberovi Jošikazu Higašitanimu, ktorý sa od svojho zvolenia v júli 2022 ani raz nedostavil na zasadanie zákonodarcov. Ide o prvý takýto prípad za viac ako 70 rokov, uviedla agentúra AFP.

Päťdesiatjedenročný Higašitani, známy pod online prezývkou GaaSyy, dostal v marci od vedenia parlamentu pokyn, aby sa za svoju dlhodobú neprítomnosť v parlamente ospravedlnil. Na parlamentné zasadnutie, na ktorom mal svoje ospravedlnenie predniesť, sa však opäť nedostavil.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Extrémne štedrá skupina G7
  2. Ľudia sledujú televízne správy na železničnej stanici v Soule 18. februára 2023.
  3. V Japonsku LGBTI komunita neuspela

Bojí sa zatknutia

Horná komora japonského zákonodarného zboru preto v utorok rozhodla o tom, že mu odoberie mandát.

Youtuber a bývalý podnikateľ sa aktuálne zdržiava vo svojom sídle v Dubaji. Tvrdí, že ak sa vráti do Japonska, mohli by ho zatknúť v súvislosti s vyšetrovaním údajného ohovárania.

Higašitani bol zvolený za malú stranu Seidžika Džoši 48, ktorá má v parlamente len dvoch zástupcov. Jeho mandát prevezme iný člen strany. Japonský parlament naposledy odobral poslancovi mandát v roku 1951, upozorňuje AFP.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Japonský parlament pritvrdil: Youtuberovi odobrali mandát! Nechodil do práce

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti