eReport.sk
Na ilustračnej sníme medzinárodné letisko v Osake Foto: tasr

Japonsko hlási prvýkrát vyše 50.000 nových prípadov nákazy, rekord má aj Tokio

V Japonsku zaznamenali za posledný deň prvýkrát viac ako 50.000 nových prípadov nákazy koronavírusom. Rekord v tomto smere zaevidovali aj v hlavnom meste Tokio, kde po prvý raz pribudlo vyše 10.000 prípadov nákazy. Prudký nárast nakazených spôsobuje rýchlo sa šíriaci koronavírusový variant omikron, uvádza agentúra Reuters.

Rekordný počet prípadov

V metropole Tokio hlásili v sobotu 11.227 nových prípadov nákazy, čo je viac ako dvojnásobok oproti údaju spred týždňa (4561). K rekordnému prírastku v hlavnom meste došlo len deň po tom, ako začali platiť obmedzenia týkajúce sa mobility a podnikateľskej činnosti, ktoré zaviedla japonská vláda na väčšine územia krajiny vrátane Tokia. V platnosti majú ostať do 13. februára.

Budú nútení zaviesť núdzový stav

V Tokiu za posledný deň pribudli aj tri úmrtia spôsobené covidom. Vo vážnom stave tam zároveň je 12 nakazených osôb. Covidoví pacienti aktuálne zaberajú v metropole 34 percent nemocničných lôžok. Ak by sa tento údaj zvýšil na 50 percent, bolo by podľa tamojších úradov potrebné zaviesť núdzový stav a ešte prísnejšie opatrenia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Japonsko hlási prvýkrát vyše 50.000 nových prípadov nákazy, rekord má aj Tokio

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti