eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/bill chizek

Japonská ponorka sa zrazila s obchodnou loďou

Japonská ponorka sa zrazila s obchodnou loďou pri pokuse vynoriť sa nad hladinu pri tichomorskom pobreží krajiny. Traja členovia jej posádky utrpeli ľahšie zranenia. Incident sa odohral v pondelok, informovala v stredu stanica BBC s odvolaním sa na japonské vládne zdroje.

Dieslovo-elektrická ponorka triedy Sórjú si pri zrážke poškodila anténu a komunikačný systém, čo posádku prinútilo použiť na oznámenie udalosti bežný mobilný telefón. Podľa japonského ministerstva obrany je kolízia pri pobreží prefektúry Kóči “veľmi poľutovaniahodná.

Ponorka bola v čase zrážky na cvičnej plavbe. Jej posádka spozorovala obchodnú loď cez periskop, ale kolízii sa už nedokázala vyhnúť. Ponorka s dĺžkou 84 metrov je v službe japonských námorných síl od roku 2009. 

Vzhľadom na malé poškodenie pokračovala po incidente v plavbe. Bývalý americký kapitán vojenského námorníctva Bradley Martin však pre spravodajskú stanicu CNN uviedol: “Nenazval by som to iba menším poškodením. Ponorka sa totiž nedokázala opäť ponoriť a nevedela komunikovať.”

Obchodná loď pri zrážke poškodenie neutrpela. Podľa miestnych médií je registrovaná v Hongkongu. Úrady spustili vyšetrovanie incidentu.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport