eReport.sk
poslanec NR SR Ján Richter (SMER-SD)
poslanec NR SR Ján Richter (SMER-SD) zdroj: tasr

Ján Richter: Pán Heger TOTO si naštudujte a neklamte ľudí!


,,Bývalý predseda vlády Eduard Heger sa včera rozvášnil, keď poukazoval na mierny nárast niektorých cien potravín. Hovoril o tom, že vie, čo je chudoba, ale keď bol predsedom vlády, počet ľudí ohrozených rizikom chudoby alebo sociálneho vylúčenia výrazne rástol,“ uviedol na sociálnej sieti poslanec NR SR Ján Richter (SMER-SD).

Ľuďom v najťažších časoch nijako nepomohol

,,V roku 2022 sa zvýšil o 47 000 osôb a v roku 2023 až o 55 000. Aktuálne tak čelí riziku chudoby takmer milión Slovákov. Škoda, že ak vedel, čo je to chudoba, ľuďom v najťažších časoch enormného zdražovania vôbec nijako nepomohol. A teraz vykrikuje, že vláda nič nerobí v boji za lacnejšie potraviny a ľudia nakupujú drahšie. Ako správny demagóg si vybral zopár potravín, ktorých ceny sa síce v máji oproti aprílu mierne zvýšili, stále sú však nižšie ako za jeho bačovania,“ vysvetľuje v statuse.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD)
  2. Zomrel herec Jerzy Stuhr
  3. Smolenický zámok- jeden z tipov na výlet, zdroj: FB Trnavský kraj zážitkov
  4. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Ján Richter
zdroj foto: tasr

Tak si to porovnajme

,,V máji stála polohrubá múka v priemere 0,63 € a vo februári minulého roka 0,84 €. Priemerná cena hladkej múky bola v máji 0,66 € a vo februári minulého roka 0,81 €. Obdobne to je aj s trvanlivým polotučným mliekom, za ktoré teraz ľudia zaplatia v priemere približne o 20 centov menej ako na začiatku roka 2023.

Naštudujte si toto a neklamte ľudí

Takže pán bývalý premiér, ako je to s tými cenami? Vy ste už naozaj zabudli, že počas vášho úradovania sa ceny potravín medziročne zvýšili v roku 2022 o 19,3 % a v roku 2023 vďaka tomu, že ste neprijali ani jedno jediné protiinflačné opatrenie, o 17,5 %? Boli sme to až my, opozícia, ktorí sme predložili opatrenia na zabrzdenie cien rastu potravín a ukazuje sa, že pomáhajú. Kým v máji 2023 sa ceny potravín v porovnaní s májom 2022 zvýšili o 21,7 % v máji 2024 sa oproti máju 2023 zvýšili iba o 0,7 %! Ceny potravín tak už nerastú takým šialeným tempom, akým rástli za vás, naštudujte si to a neklamte ľudí,“ dodal v závere.

Zdroj: fb

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ján Richter: Pán Heger TOTO si naštudujte a neklamte ľudí!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: