eReport.sk
poslanec NR SR Ján Richter (SMER-SD)
poslanec NR SR Ján Richter (SMER-SD) zdroj: tasr

Ján Richter: Lex atentát = bezpečnejšie Slovensko


V parlamente diskutujeme v skrátenom konaní o takzvanom „lex atentát“. Je to súbor opatrení, ktoré navrhla vláda preto, aby nedošlo k podobnému činu ako v máji v Handlovej a zároveň sa preventívne zvýšila ochrana najvyšších ústavných činiteľov či politikov. Nemôžeme totiž čakať na ďalší atentát, ale musíme konať. Vysvetľuje poslanec NR SR Ján Richter (SMER-SD).

Na svoje sociálnej sieti ďalej uviedol: ,,Nikto by nemal mať problém so zabezpečením ubytovania pre troch najvyšších ústavných činiteľov či s posilnením ochrany politikov. Nikto by nemal mať problém s tým, že polícia bude mať viac možností zakročiť proti tým, ktorí úmyselne narúšajú zhromaždenia alebo ignorujú poriadkové opatrenia usporiadateľov. Nikto by nemal mať problém s tým, aby sa protesty nekonali pred bytom či domom tých, s ktorých prácou sa demonštrujúci nestotožňujú. Niet pochýb, že takéto protesty výrazne zasahujú aj do súkromia rodiny tejto osoby či susedov. A tí s tým naozaj nemajú nič spoločné.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. výkonný podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič
  2. Prezident SR Peter Pellegrini
  3. podpredseda vlády a minister obrany Slovenskej republiky Robert Kaliňák
  4. Washington-Biely dom

Zrýchlené konanie

,,Nerozumiem preto niektorým opozičným poslancom, ktorí tvrdia, že na takéto opatrenia nie je potrebné zrýchlené konanie, alebo že chceme zakazovať zhromaždenia. Mnohí zjavne stále odmietajú pripustiť, že spúšťačom pre atentátnika boli aj opozičné protivládne protesty, na ktoré chodil. Ako sám bezprostredne po čine povedal, nesúhlasil presne s tými krokmi vlády, pre ktoré opozícia ľudí do ulíc zvolávala. Náhoda?,“ Pýta sa poslanec NR SR.

Nie sme proti zhromaždeniam

,,V každom prípade, nie sme proti zhromaždeniam a nikto ich týmto zákonom ani nezakazuje. Politika by sa však mala v prvom rade robiť v parlamente a nie na ulici. A opozícia by už konečne mohla začať rešpektovať výsledky demokratických parlamentných volieb. Aj to by isto prispelo k zmieru v spoločnosti,“ Vysvetľuje v statuse.

Zdroj: fb

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ján Richter: Lex atentát = bezpečnejšie Slovensko

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne