eReport.sk

Ján Jackuliak: Dojemné vyznanie pre sestru


Mali k sebe veľmi blízko, hoci ich delili kilometre. Ich puto nepretrhla ani smrť. Na deň, keď sa herec Ján Jackuliak dozvedel, že jeho milovaná sestra Janka nečakane zomrela v Zürichu, nikdy nezabudne.  Bolesť to bola o to väčšia, že mozgovú príhodu mal v minulosti aj jeho otec, ktorého sa podarilo zachrániť. No vo Švajčiarsku, kde Janka žila, nebol bohužiaľ nikto, kto by jej mohol pomôcť. Na svoju sestru stále myslí, preto sa rozhodol venovať jej pesničku.

„V marci a v apríli, keď všetci sedeli doma, užíval som si rodinku, čítal knihy, pozeral filmy a začal som písať. Zrazu z toho vyskočili texty, ktoré by som si vedel predstaviť ako pesničky. Vtedy ma to nakoplo a rozhodol som sa s tým zase začať. Hudba ma baví, napĺňa a je pre mňa ako dokonalá psychohygiena,“  prezradil herec, ktorý už raz ako spevák uspel. Počas účinkovania v Mestskom divadle Brno spolu s kolegami založil kapelu All X. S ňou sa v roku 2008 dostali do českej verzie súťaže X Faktor, v ktorej zabodovali a absolvovali množstvo vystúpení.

Práve jarná karanténa a veľká pracovná pauza mu po desiatich rokoch otvorili priestor opäť rozbehnúť hudobnú kariéru. „Nahrali sme skladbu Štiepim atóm, ku ktorej je už aj videoklip.“ Ďalší text, ktorý čaká na zhudobnenie, venoval práve milovanej  sestre Janke, Súrodenci si často telefonovali a zdôverovali sa jeden druhému s radosťami aj starosťami. Janko tak prišiel aj o bútľavú vŕbu. „Včera by mala 47 rokov,“ smutne poznamenal herec, keď sme sa zaujímali, v akom štádiu je nová skladba. „Pesnička pre sestru vzniká, text je hotový, ale samozrejme sa bude dolaďovať v štúdiu,“ dodal. V čase, keď svoju sestru stratil, bola jeho manželka tehotná. A tak si teraz užíva malého Tea Hentera, ktorý mu v mnohom sestru pripomína…

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ján Jackuliak: Dojemné vyznanie pre sestru

KOMENTOVALI STE: