eReport.sk
Jakub Prachař menoval brak medzi umelcami, foto: profimedia

Jakub Prachař sa pustil do influencerov: Sú v televízii, ale odbornosť žiadna!

Herec a moderátor nechápe, prečo dostávajú ľudia z Instagramu priestor v televízii. To, že majú na sociálnej sieti veľa fanúšikov, ich nepredurčuje byť na obraze.

Všetci sme sa už stretli s tým, že sme večer zapli televíziu a s nemým úžasom premýšľali nad tým, kto túto slečnu či pani posadil do moderátorského kresla. Alebo na základe čoho si producent myslel, že kráska z Instagramu bude kvalitná herečka. Influenceri vo vysielaní sú nová forma braku. To si myslí aj český umelec Jakub Prachař (37), ktorý to povedal narovinu.

Nerozumejú tomu

Prachař má talent v génoch. Jeho rodičia sú herci. Hlava hereckého klanu, jedna z najvýznamnejších postáv českej kinematografie, Ilja Prachař, je Jakubov dedko. Nie je sa teda čo čudovať, že už v trinástich rokoch účinkoval tínedžer “Kuba” v divadle. Krátko na to dostal ponuku od špičkového režiséra Jana Hřebejka zahrať si v televíznom cykle Bakalári. Študoval alternatívne a bábkové divadlo. Keďže bol žiadaný, v druhom ročníku štúdium prerušil. Dnes sa, ako Alenka v ríši divov, len pozerá, aké ľahké je dostať sa do televízie: „Vidím to vo svojej profesii, že sú ľudia, ktorí niekedy účinkujú v reláciách nie preto, že rozumejú tomu, o čom tam hovoria, ale preto, že majú veľké sociálne siete,“ podotkol v talkshow Tiki-Taka. Paradoxne jeho sestra Mariana je sama influencerka a objavila sa v šou Jana Krausa.

Foto: profimedia instgaram


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Jakub Prachař sa pustil do influencerov: Sú v televízii, ale odbornosť žiadna!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti