eReport.sk
Ivan Jakeš, foto:tasr

Jakeš sa nezúčastní na Rely Dakar: Nezískali sme dostatok financií

Slovenský motocyklový pretekár Ivan Jakeš nebude štartovať na blížiacich sa pretekoch Rely Dakar. Štyridsaťosemročnému jazdcovi sa nepodarilo získať dostatok finančných prostriedkov na to, aby mohol na prestížnom podujatí plnohodnotne súťažiť. Na sociálnej sieti o tom informoval jeho Jantar Team.

Po zvážení všetkých okolností som sa aj po dohode s mojou agentúrou rozhodol na Dakar 2022 necestovať. Snažili sme sa do posledného momentu urobiť všetko pre to, aby som na Dakare 2022 pretekal, komunikoval som ako s organizátorom, ktorý bol veľmi ústretový, tak aj so svojimi partnermi. Bohužiaľ, nepodarilo sa nám získať dostatok finančných prostriedkov na to, aby som mohol na Dakare plnohodnotne pretekať a reprezentovať tak celý tím. Viacerí dlhoroční partneri museli pre nejasnú situáciu ohľadom pandémie upravovať svoje marketingové rozpočty, čo sa v tejto sezóne dotklo aj mňa,” uviedol Jakeš na facebookovej stránke Jantar Teamu.

Oficiálne stanovisko k Jakešovej neúčasti – Foto: fb/jantarteam

Jakeš patrí k úzkej skupine jazdcov, ktorým sa podarilo absolvovať Dakar v Afrike, Južnej Amerike aj v Saudskej Arábii. Začínal s Jaroslavom Katriňákom v roku 2007 a doteraz absolvoval 12 ročníkov najťažšej rely sveta. V roku 2013 to dotiahol na celkové 4. miesto, neskôr sa umiestnil aj na 8. a 11. priečke. Jedenásta pozícia z roku 2014 je najlepšia v celkovom poradí pri jazdcovi nad 40 rokov. Vlani tiež na Dakare neštartoval, keď mal obrovskú smolu, tesne pred začiatkom púštneho dobrodružstva mu vystavil stopku pozitívny test na koronavírus.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Jakeš sa nezúčastní na Rely Dakar: Nezískali sme dostatok financií

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti