eReport.sk
Odkaz majú aj pre Leyenovú
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Foto: tasr/ap

Izraelskí vojaci zastrelili troch Palestínčanov, ktorí údajne chystali útok

Izraelskí vojaci zastrelili v nedeľu v Predjordánsku troch palestínskych militantov, ktorí sa chystali „spáchať útok“. Uvádza sa to vo vyhlásení izraelskej armády, píše agentúra AFP.

„Bolo identifikované vozidlo vezúce skupinu teroristov z utečeneckého tábora v Džaníne, ktorí boli na ceste spáchať teroristický útok,“ uviedla armáda.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Britský premiér Rishi Sunak

Zabili údajného šéfa skupiny

Izraelskí vojaci podľa nej začali na auto strieľať, aby „eliminovali bezprostrednú hrozbu“ a zabili pri tom tri osoby, ktoré sa v ňom nachádzali. Bol medzi nimi aj predpokladaný šéf skupiny, ktorý bol „popredným vojenským operatívcom“ v predjordánskom tábore Džanín. Podieľal sa na akciách proti izraelských bezpečnostných silách a spolupracoval aj s militantmi v pásme Gazy.

Agentúra AFP pripomína, že tábor v Džaníne, ležiacom na severe okupovaného Predjordánska, je baštou palestínskych militantných skupín. Izraelská armáda tam v júli podnikla rozsiahli vojenskú operáciu.

Netanjahu vzdal hold policajtom

Ozbrojený Palestínčan začal v sobotu strieľať v centre Tel Avivu, pričom usmrtil izraelského policajného inšpektora. Útočníka sa podarilo zneutralizovať a po prevoze do nemocnice taktiež podľahol strelným zraneniam. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu vzal hold zasahujúcim policajtom, ktorí podľa neho „zabránili omnoho vážnejšiemu útoku“.

Od začiatku roka zahynulo pri vyhrotených násilnostiach súvisiacich s izraelsko-palestínskym konfliktom už najmenej 211 Palestínčanov, 28 Izraelčanov, jeden Ukrajinec a jeden Talian. Vyplýva to z bilancie, ktorú každodenne aktualizuje agentúra AFP na základe oficiálnych údajov z oboch strán.         

Súčasná úroveň násilností medzi Izraelom a Palestínčanmi je podľa agentúry AP najvyššia za posledné takmer dve desaťročia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Izraelskí vojaci zastrelili troch Palestínčanov, ktorí údajne chystali útok

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre