tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Izraelskí osadníci naprávajú veľkú Dávidovu hviezdu v ilegálne postavenej izraelskej osade Eviatar, ktorú vidno z palestínskej dediny Beita na hranici s Izraelom
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Izraelská armáda zastrelila palestínskeho militanta

Izraelskí vojaci zabili v nedeľu na okupovanom západnom brehu Jordánu palestínskeho militanta, informovali palestínske zdroje. Podľa izraelskej armády vojaci strieľali na „ozbrojených podozrivých „počas rutinnej operácie. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Izraelská armáda uviedla, že počas operácie neďaleko mesta Nábulus na severe Predjordánska zbadala skupinu ozbrojených mužov cestujúcich v aute a na motorke a spustila paľbu. Miestna militantná skupina The Lions Den uviedla, že jeden z jej členov, Saíd al-Koni bol zabitý pri „zrážke s okupačnými silami“, píše agentúra AP. Totožnosť zabitého muža potvrdilo aj palestínske ministerstvo zdravotníctva.

Ako AFP pripomenula, v sobotu v oblasti Nábulusu izraelskí vojaci zabili palestínskeho vodiča. Armáda tvrdila, že vodič sa pokúsil o útok, ale podľa Palestínčanov išlo o dopravnú nehodu.

Židovský štát podniká vojenské záťahy v Predjordánsku od marca takmer na dennej báze, predovšetkým v nočných hodinách. Odvtedy boli zabité už desiatky Palestínčanov. Boli medzi nimi podozriví militanti, ale aj osoby nemajúce nič spoločné s palestínskymi partizánmi.

Izrael dobyl západný breh Jordánu, nazývaný aj Predjordánsko, spolu s katastrom východného Jeruzalema v šesťdňovej vojne v roku 1967. Palestínčania požadujú, aby sa obe tieto územia stali súčasťou ich budúceho nezávislého štátu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Izraelská armáda zastrelila palestínskeho militanta

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku