tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Foto: tasr

Izrael podnikol nálety na pásmo Gazy

Izraelské letectvo podniklo v stredu letecké útoky na palestínske pásmo Gazy. K náletom došlo po tom, ako palestínski radikáli v utorok vyslali smerom nad územie južného Izraela viacero zápalných balónov, pričom mnohé z nich spôsobili požiare lesných porastov alebo úrody.

O izraelských náletoch informovala agentúra AFP, ktorá sa odvolala na palestínske bezpečnostné zdroje a svedkov. Izraelské nálety a vysielanie zápalných balónov sú prvou eskaláciou medzi Izraelom a pásmom Gazy od 21. mája, keď sa uzavretím prímeria skončilo 11 dní ťažkých bojov, pri ktorých zahynulo 260 Palestínčanov a 13 osôb v Izraeli. Obe strany konfliktu momentálne za pomoci Egypta ako sprostredkovateľa pracujú na trvalej dohode o prímerí medzi Izraelom a Palestínčanmi, dodala AFP.  

Terčom náletov sa v stredu nad ránom stali objekty v mestách Chán Júnis a Gaza. O následkoch tejto izraelskej bojovej operácie zatiaľ nie sú žiadne správy. Spravodajský postál al-Watan informoval, že podľa hnutia Hamas bol terčom jedného z náletov jeden z výcvikových táborov jeho vojenského krídla.

Izraelská armáda tieto informácie nekomentovala. Denník The Times of Israel pripomenul, že za posledné tri roky Palestínčania z pásma Gazy, väčšinou prepojení s Hamasom a inými teroristickými skupinami, vypustili smerom na juh Izraela tisíce héliom naplnených balónov so zápalnými a výbušnými zariadeniami, ktoré po dopade a vznietení spôsobili rozsiahle požiare a značné škody na poliach, v prírodných rezerváciách i na súkromnom majetku.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Izrael podnikol nálety na pásmo Gazy

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku