eReport.sk
Na ilustračnej snímke izraelskí vojaci.
Na ilustračnej snímke izraelskí vojaci. Zdroj: twitter.com/idf

Izrael po raketovom útoku z pásma Gazy udrel na ciele Hamasu

Izraelské vzdušné sily zasiahli v sobotu viacero cieľov palestínskeho hnutia Hamas v pásme Gazy po tom, ako tamojší militanti vystrelili na Izrael po prvý raz po dvoch mesiacoch ďalšiu raketu. Informovali o tom agentúry AFP a AP.

Izraelská armáda oznámila, že protivzdušná obrana zachytila v noci na sobotu strelu, ktorej odpálenie z pásma Gazy aktivovalo sirény v pobrežnom meste Aškelon, ležiacom severne od Gazy. Správy o obetiach sa neobjavili.

K zodpovednosti za raketový útok sa neprihlásila žiadna palestínska skupina, izraelská armáda ho však pripísala radikálnemu hnutiu Hamas, ktoré v pásme Gazy vládne.

O niekoľko hodín neskôr izraelské lietadlá vykonali sériu úderov na štyri vojenské ciele Hamasu. Videá zverejnené na sociálnych sieťach ukazovali dym a plamene stúpajúce zo zasiahnutých lokalít v strednej a severnej časti Gazy.

V oblasti hranice pásma Gazy a Izraela nedochádzalo v poslednom čase k násilnostiam na rozdiel od Predjordánska, kde izraelská armáda uskutočňuje takmer denne razie po sérii útokov, pri ktorých tento rok v Izraeli zahynulo 19 ľudí. V piatok izraelské jednotky pri tamojšom zásahu zabili troch palestínskych militantov a ôsmich ďalších zranili, čo mohlo podnietiť raketový útok z Gazy, napísala AP.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Izrael po raketovom útoku z pásma Gazy udrel na ciele Hamasu

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti