eReport.sk
Izraelská zdravotníčka naťahuje do striekačky vakcínu proti ochoreniu COVID-19. Foto: tasr/ap

Izrael od nedele ponúkne tretiu dávku vakcíny osobám starším ako 40 rokov

Izraelčania vo veku 40 a viac rokov sa od nedele (22. augusta) budú môcť dať zaočkovať treťou dávkou vakcíny proti koronavírusu od spoločnosti Pfizer/BioNTech. Oznámil to vo štvrtok izraelský minister zdravotníctva Nican Horovic, informovali agentúry AFP a Reuters.

„Máme vakcíny pre všetkých a tretiu dávku už teraz môžu dostať aj 40-roční a starší,“ uviedol Horowitz. Minister dodal, že „vakcína je účinná“ a vyzval obyvateľov, aby zastavili šírenie delta variantu koronavírusu. Izrael začal minulý týždeň tretiu dávku podávať osobám vo veku 50 a viac rokov a od začiatku augusta je táto dodatočná dávka sprístupnená ľuďom od 60 rokov. Cieľom je zabrániť šíreniu variantu delta, ktorý v tejto krajine spôsobil nárast počtu prípadov.

Izrael začal očkovať proti koronavírusu vlani v decembri ako jedna z prvých krajín na svete, pripomína AFP. Táto očkovacia kampaň, označovaná za úspech, pomohla výrazne znížiť počty prípadov nákazy v krajine. Tie sa však v poslednom období začali zvyšovať z dôvodu šírenia delta variantu.

Izrael od začiatku pandémie zaznamenal viac ako 970 000 prípadov koronavírusu a viac ako 6 700 úmrtí v spojitosti s ochorením COVID-19. Viac ako 5,4 milióna obyvateľov krajiny už dostalo obe dávky vakcíny a 1,2 milióna už absolvovalo aj podanie tretej dávky, píše AFP.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Izrael od nedele ponúkne tretiu dávku vakcíny osobám starším ako 40 rokov

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti