eReport.sk
Na snímke výbuch po leteckom útoku izraelskej armády na vojenskú základňu Hamasu v meste Chán Júnis na juhu pásma Gazy v utorok 19. apríla 2022.
Na snímke výbuch po leteckom útoku izraelskej armády na vojenskú základňu Hamasu v utorok 19. apríla 2022. Foto: tasr/ap An explosion is caused by Israeli airstrikes on a Hamas military base in town of Khan Younis, southern Gaza Strip, Tuesday April 19, 2022. (AP Photo/Yousef Masoud)

Izrael letecky zaútočil na pásmo Gazy

Izrael v utorok skoro ráno letecky zaútočil na pásmo Gazy v reakcii na raketu odpálenú v pondelok z územia tejto palestínskej enklávy. TASR o tom informuje na základe správ agentúr AFP a Reuters.

K raketovému útoku na Izrael sa bezprostredne neprihlásila žiadna frakcia z pásma Gazy. V posledných dňoch však došlo k viacerým potýčkam medzi bezpečnostnými silami židovského štátu a Palestínčanmi, pripomína Reuters.

Izraelská armáda v pondelok oznámila, že z pásma Gazy bola na izraelské územie odpálená jedna raketa. „Raketu zachytil systém protiraketovej obrany Iron Dome (Železná kupola),“ uvádza armáda vo vyhlásení. Išlo o prvý takýto útok od januára, konštatuje AFP.

Izraelské vzdušné sily o niekoľko hodín neskôr oznámili, že počas odvetného útoku zasiahli zariadenie na výrobu zbraní palestínskeho militantného hnutia Hamas. Hamas tvrdí, že použil svoj systém obrany proti vzdušným útokom. Tie si nevyžiadali žiadne obete, píše AFP s odvolaním sa na svedkov a zdroje z prostredia bezpečnostných zložiek.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Izrael letecky zaútočil na pásmo Gazy

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti