Ivona Fialková, foto:instagram

Ivona Fialková v stíhačke na 32. mieste, triumfovala Žuková

Slovenská biatlonistka Ivona Fialková obsadila 32. miesto v stíhacích pretekoch na ME v poľskom meste Duszniki-Zdrój.

Po štarte z nádejnej 13. pozície spravila v streľbe celkovo štyri chyby a napokon sa prepadla až za tretiu desiatku. Zvíťazila Poľka Kamila Žuková, ktorá po štarte z 18. miesta ťažila z bezchybnej streľby. Za Žukovou sa umiestnili Nórky Karoline Erdalová a Aasne Skredeová. Prvá po šprinte Lotyška Baiba Bendiková obsadila 11. miesto. Fialková mala bezchybnú prvú streľbu a po druhej ležke musela ísť na jeden trestný okruh.

Na tretej streľbe pridala ďalšie dva nevybielené terče a z 11. miesta sa prepadla na 28. priečku. Po jednej nepresnej streľbe v záverečnej stojke klesla na 33. miesto. V závere ešte zabojovala o vylepšenie pozície a predbehla Švédku Ellu Halvarssonovú. Na štart sa malo postaviť 60 najlepších po šprinte, ale sedem z nich napokon chýbalo.