tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Záchranári a miestni obyvatelia odstraňujú bahno po prívalových povodniach v dedine ležiacej severozápadne od metropoly Teherán vo štvrtok 28. júla 2022.
Záchranári a miestni obyvatelia odstraňujú bahno po prívalových povodniach v dedine ležiacej severozápadne od metropoly Teherán vo štvrtok 28. júla 2022. Foto: tasr/ap

Irán: Búrky si za dva dni vyžiadali najmenej 54 životov

Najmenej 54 ľudí už prišlo o život počas 48 hodín v dôsledku silných búrok, ktoré sužujú Irán. Desiatky osôb sú stále nezvestné v hlavnom meste Teherán a v ďalších štyroch provinciách. S odvolaním sa na hovorcu Červeného polmesiaca o tom v sobotu informovala agentúra AFP.

Miestna polícia uzavrela vo vidieckej oblasti niekoľko ciest, pretože búrky spôsobili v niektorých provinciách aj zosuvy pôdy. Očakáva sa, že búrky budú po celej krajine pokračovať. Od štvrtka v mnohých častiach krajiny platia vážne výstrahy pred počasím.

Okrem záchranárov Červeného polmesiaca pomáhali pri záchranných operáciách v dôsledku silných záplav aj dobrovoľníci. Za posledných 48 hodín zostali bez domova stovky rodín. Vláda prezidenta Ebrahíma Raisího prisľúbila postihnutým obyvateľom finančnú pomoc.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Irán: Búrky si za dva dni vyžiadali najmenej 54 životov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku