eReport.sk
Kajúcnik Michal Suchoba
Kajúcnik Michal Suchoba. Zdroj: Polícia SR

Interpol zadržal obvineného Michala Suchobu, potvrdila polícia! Lipšic to komentovať nechce

AKTUALIZOVANÉ – Interpol zadržal obvineného Michala Suchobu z akcie Mýtnik v Spojených arabských emirátoch, konkrétne v Dubaji. Informoval o tom Denník N. Medzičasom správu o zadržaní potvrdila aj slovenská polícia aj Špecializovaný trestný súd, reagovalo aj Ministerstvo spravodlivosti SR. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic uviedol, že nechce mariť vyšetrovanie a preto nateraz informovať o prípade Suchobu nebude.

Polícia potvrdila zadržanie Michala Suchobu, obvineného v kauze Mýtnik, ktorý sa nachádzal v Spojených arabských emirátoch (SAE). Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Lipšic: V tomto štádiu nebudem o veci informovať

„Lovci lebiek získané operatívne informácie poskytli prostredníctvom Úradu medzinárodnej policajnej spolupráce Národnej ústredni Interpol Slovensko a tí ju v rámci siete Interpol poskytli svojim partnerom v Spojených arabských emirátoch. Hľadaného muža dnes zadržali príslušníci Interpol SAE,“ povedala.

To, že Interpol Abú Zabí v stredu oznámil Špecializovanému trestnému súdu informáciu o zadržaní obvineného Michala Suchobu v SAE, potvrdila aj hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjaková. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic reagoval, že v tomto štádiu nebude o veci informovať, aby sa nezmaril ďalší postup v konaní.

O vydanie treba žiadať diplomatickou cestou

Hovorca rezortu spravodlivosti Peter Bubla v stredu uviedol, že ak Interpol potvrdí zadržanie obvineného podnikateľa Michala Suchobu. v Spojených arabských emirátoch, žiadosť o jeho vydanie na Slovensko musí byť zaslaná diplomatickou cestou na základe reciprocity do 30 dní od zadržania.

ŠTS v rámci akcie Mýtnik poslal do väzby piatich obvinených. Konkrétne exšéfa finančnej správy Františka Imreczeho, podnikateľa Jozefa Brhela, jeho brata Petra Brhela, Janu Rovčaninovú a tiež bývalého šéfa IT sekcie finančnej správy Milana G. Obvinenia sa podľa polície týkajú trestnej činnosti súvisiacej s machináciami pri verejnom obstarávaní a korupciou.

Špecializovaný trestný súd vydal medzinárodný a európsky zatýkací rozkaz na Michala Suchobu v pondelok 8. februára. Národnú ústredňu Interpol Bratislava požiadalo Ministerstvo spravodlivosti SR o vyhlásenie medzinárodného pátrania po obvinenom o dva dni neskôr.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Interpol zadržal obvineného Michala Suchobu, potvrdila polícia! Lipšic to komentovať nechce

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php