Milan Škriniar, foto: instagram

Inter zdolal v milánskom derby AC 1:0, Škriniar odohral celý zápas

Veľkí rivali sa stretli včera. Futbalisti Interu Miláno uspeli v nedeľu v mestskom „Derby della Madonnina.“ V súboji s tradičným rivalom AC vyhrali 1:0 a upevnili si druhú priečku v tabuľke Serie A. Na lídra SSC Neapol majú po 21. kole manko 13 bodov. Slovenský obranca Milan Škriniar odohral v drese domácich celý zápas.

Mohlo by vás zaujímať

1. Opustila nás ďalšia legenda
  2. Právo na všetko?
  3. Ukrajinská protiofenzíva
  4. Zomrel známy slovenský umelec

Lepší od začiatku

Inter mal proti obhajcovi titulu hernú i streleckú prevahu, v prvom polčase ju gólom korunoval Lautaro Martinez. Ten sa presadil v 34. minúte hlavou po rohovom kope.

Domáci mali aj ďalšie šance, zostali však nevyužité. Hráči AC sa v úvodnom dejstve prakticky k ničomu nedostali a ani po zmene strán nedokázali prekonať defenzívu Interu.

Superpohár

Ten tak nadviazal na januárové víťazstvo nad AC vo finále talianskeho Superpohára (3:0). Pre oba tímy to bolo v poradí 178. milánske ligové derby s bilanciou 68-56-54 v prospech Interu. Obhajca titulu AC je po tretej ligovej prehre za sebou na šiestej priečke, päť bodov za Interom.

Neapol

Neapol sa opäť priblížili k zisku svojho tretieho majstrovského titulu, prvého od roku 1990. V zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom vyhral na pôde Spezie Calcio 3:0.

Za hostí dvakrát skóroval Victor Osimhen, ktorý nadviazal na presný zásah Chviču Kvaraccheliju z jedenástky a so 16 gólmi je na čele tabuľky strelcov. Neapol dosiahol piaty ligový triumf v sérii.