Lautaro Martinez, foto:ig/inter

Inter využil zaváhanie mestského rivala, dostal sa na čelo Serie A!

Futbalisti Interu Miláno sa dostali na čelo talianskej Serie A. V nedeľnom šlágri 22. kola vyhrali nad Laziom Rím 3:1 a v tabuľke o bod predstihli mestského rivala AC.

Dva góly a asistenciu zaznamenal za domácich Romelu Lukaku, slovenský obranca Milan Škriniar odohral v ich drese celý zápas. Inter využil sobotňajšie zaváhanie milánskeho AC na ihrisku Spezie. Už v prvom polčase si vypracoval dvojgólový náskok, postaral sa o to Lukaku. Belgický kanonier najskôr otvoril skóre v 22. minúte z penalty a tesne pred prestávkou sa ocitol po odrazenej lopte sám pred Pepem Reinom a pridal druhý gól. Lazio v 62. minúte znížilo, keď Gonzalo Escalante šťastne tečoval strelu z priameho kopu, no vzápätí po brejku a prihrávke Lukakua potvrdil triumf domácich Lautaro Martinez.

Lazio prehralo v lige prvýkrát od decembra, v šiestich predchádzajúcich súbojoch získalo vždy tri body. V tabuľke mu patrí 7. pozícia. Atalanta Bergamo uspela na ihirsku Cagliari 1:0. Víťazný gól strelil v 90. minúte Luis Muriel. Domáci natiahli šnúru bez výhry na pätnásť zápasov, naposledy bodovali naplno 7. novembra. Atalanta je šiesta. Hráči AS Rím zvíťazili nad Udinese Calcio 3:0. O zisku troch bodov rozhodli už v prvom polčase, keď sa v 5. a 25. minúte presadil Jordan Veretout, druhý zásah dosiahol z jedenástky. Konečné skóre stanovil v nadstavenom čase duelu Pedro. Rimania sú na tretej priečke so sedembodovým mankom na Inter.