Lukaku a Arturo Vidal, foto:ig/inter

Inter Miláno porazil Juventus, Škriniar odohral celý zápas

Futbalisti Interu Miláno v zostave so slovenským reprezentačným obrancom Milanom Škriniarom zdolali v šlágri 18. kola talianskej Serie A Juventus Turín 2:0.

O triumfe nad úradujúcim majstrom vo svojom strede s Cristianom Ronaldom rozhodli Arturo Vidal a Nicolo Barella. Inter sa bodovo dotiahol na lídra tabuľky AC Miláno, mestský rival má však k dobru pondelňajší súboj s Cagliari. Juventus je v tabuľke piaty so sedembodovou stratou na AC. „Stará dáma“ prehrávala na San Sire od 13. minúty po hlavičke Čiľana Vidala, ktorý zužitkoval center Achrafa Hakimiho.

V 52. minúte dostal Barella dlhú prihrávku do behu, prudkou strelou prekonal Wojciecha Szczesneho a stanovil konečný výsledok. Škriniarov spoluhráč zo slovenskej reprezentácie Juraj Kucka prispel gólom k remíze Parmy na pôde Sassuola 1:1.

Inter Miláno – Juventus Turín 2:0 (1:0)
Góly: 13. Vidal, 52. Barella