eReport.sk

Inštitucionálny záujem o BTC sa vracia späť s druhým po sebe nasledujúcim týždňom pozitívnych prílevov

Bitcoin má v 4. štvrťroku veľký štart, pretože inštitucionálna dôvera v kryptomenu sa vracia s vysokým týždenným prílevom 68 miliónov dolárov.

S posledným štvrťrokom roka 2021 Bitcoin obnovil svoju dominanciu vďaka vyššiemu záujmu inštitucionálnych investorov.

Podľa najnovšej týždennej správy o tokoch fondov digitálnych aktív, ktorú zverejnila spoločnosť CoinShares, inštitucionálni investori pokračovali vo zvyšovaní expozície voči digitálnym menám. Trieda aktív zaznamenala za posledný týždeň prílev 90 miliónov dolárov, čo predstavuje siedmy po sebe idúci týždeň kladných prílevov.

Medzi 27. septembrom a 1. októbrom išlo do bitcoinových investičných produktov viac ako 75% alebo 68,7 milióna dolárov z celkového prílevu, čo z neho robí najžiadanejšie aktívum.

Rastúca dôvera v Bitcoin

Obnovená dôvera prichádza krátko po tom, čo bitcoiny utrpeli najdlhší zaznamenaný odliv v približne ôsmich po sebe nasledujúcich týždňoch od konca júla do začiatku septembra.

Podľa správy je obrovský obrat vo výške prílevu BTC dôkazom toho, že inštitucionálni investori si v krypto aktíva získavajú väčšiu dôveru.

„Veríme, že tento rozhodujúci obrat v sentimente je spôsobený rastúcou dôverou v triedu aktív medzi investormi a ústretovejšími vyhláseniami americkej komisie pre výmenu cenných papierov a Federálneho rezervného systému,“ uviedol CoinShares.

Zmiešaný prílev pre altcoiny

Na strane ostatných kryptomien však správa poukázala na to, že prílivy boli zmiešané, pričom niektorým altcoinom sa venovala veľká pozornosť, zatiaľ čo iným – nič moc.

Investori prejavili veľký záujem o Ethereum (ETH) vzhľadom na to, že za posledný týždeň zaznamenal prílev približne 20,2 milióna dolárov.

Cardano (ADA) zaznamenal príliv v celkovej výške 1,1 milióna dolárov, fondy viacerých aktív prílev 1,9 milióna dolárov a Solana (SOL) 700 000 dolárov, čo je obrovský pokles o približne 98% oproti predchádzajúcim maximám 38,9 milióna dolárov.

Na druhej strane, Polkadot (DOT) a Binance Coin (BNB) na tom neboli najlepšie, pretože obaja zaznamenali odlivy po 800 000 dolároch.

Napriek tomu, že sa trh postupne zotavuje z júlového krachu, správa poukázala na to, že objem obchodovania za 2,4 miliardy dolárov zaznamenaný minulý týždeň je relatívne malý v porovnaní s týždenným objemom 8,4 miliardy dolárov zobchodovaným počas mája.

Okrem toho dokument CoinShares odhalil, že inštitucionálni správcovia aktív majú v súčasnej dobe kombinovanú správu aktív vo výške 57,1 miliardy dolárov.

Zdroj: CryptoPotato

Autor: Igor Stanko, CVEU.eu

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti