eReport.sk
Informácie, ktoré daňových poplatníkov nepotešia! Začínajú presakovať informácie o činnosti Jána Budaja ako ministra.
Minister životného prostredia SR Ján Budaj (OĽaNO). Foto: tasr

Čo robil Budaj na ministerstve? 1900 nepodpísaných vecí, úroky z omeškania a škoda veľkého rozsahu!

Informácie, ktoré daňových poplatníkov nepotešia! Začínajú presakovať informácie o činnosti Jána Budaja ako ministra. Zdá sa, že svojou lenivosťou v úrade spôsobil a ešte dodatočne spôsobí pre štát škody obrovského rozsahu!

Informácie, ktoré daňových poplatníkov nepotešia!

„KTO ZAPLATÍ TAKMER 600.000 EUR?!“ pýta sa Darina Mosná za SNS – Život NS. „Tak takto nejako „ministroval“ ŠTBák Budaj. Za nezaplatenie služby, ktorú si ministerstvo objednalo zaplatíme MY všetci z našich daní úroky dodávateľskej firmy takmer 600.000 eur,“ informuje o novinách ktoré začali presakovať na verejnosť.

„A takýchto bonbónikov vypláva na povrch určite viac a som presvedčená, že nový minister Tomáš Taraba • SNS – ŽIVOT NS sa s takýmito vecami vysporiada,“ dodala podnikateľka.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Odbornosť nadovšetko
  2. Hrabko reagoval na výsledky novembrového prieskumu agentúry AKO pre TASR, podľa ktorého 57,2 percenta respondentov súhlasí s názorom, že nový kabinet bude vládnuť efektívnejšie a s lepšími výsledkami ako vlády I. Matoviča a E. Hegera.
  3. Budaj apeluje
  4. T. Taraba ešte neskončil s odvolaným štátnym tajomníkom MŽP, Michalom Kičom.

Tomáš Taraba tiež už podáva na verejnosť informácie, priamo od zdroja. Prebral svoju funkciu ministra a pustil sa do práce. Súčasťou práce každého nového ministra je iste aj audit stavu na ministerstve.

„Podľa mojich informácii po Budajovi zostalo približne 1900 nepodpísaných vecí. Sme vo fáze analyzovania všetkých prebratých diel a služieb, za ktoré boli vystavené faktúry a Budaj ich síce prebral, ale neuhradil. Čím vznikli štátu z úrokov z omeškania škody veľkého rozsahu. Budaj bol ten najvymyslenejší slniečkársky odborník na scéne,“ uzavrel Tomáš Taraba.

Tomáš Taraba už dlhšie avizuje kontrolu na ministerstve, ktoré preberá. Už niekoľko dní po nástupe do funkcie upozornil, že Jána Budaja zaujímali sysle, ale havarijný stav Gabčíkova si nevšimol.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čo robil Budaj na ministerstve? 1900 nepodpísaných vecí, úroky z omeškania a škoda veľkého rozsahu!

Odoberať
Upozorniť na
14 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre