eReport.sk
Foto: tasr

India po náraste nakazených zavádza týždňový lockdown

Indické hlavné mesto Naí Dillí zavedie od noci z pondelka na utorok lockdown, ktorý bude trvať sedem dní. V metropole totiž zaznamenali prudké zvýšenie v počte nových prípadov nákazy, čo vystavuje veľkému tlaku tamojšie nemocnice. Informovala o tom agentúra AFP.

India v pondelok oznámila 273 810 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, čo je najvyšší počet zaznamenaný v tejto krajine za jeden deň od začiatku pandémie. Už piaty deň po sebe tam hlásili viac ako 200 000 infikovaných za deň.

V Naí Dillí, najviac zasiahnutom indickom meste, úrady v nedeľu evidovali 25.500 nových prípadov koronavírusu. Šéf dillíjskej samosprávy Arvind Kedžrivál označil situáciu v hlavnom meste za veľmi kritickú. „Ak teraz nezavedieme lockdown, budeme svedkami väčšej katastrofy. Lockdown bude platiť od dnešného večera až do budúceho pondelka,” uviedol.  

Podniky v indickej metropole s 20 miliónmi obyvateľov budú podľa jeho slov zatvorené a pohyb na verejnosti bude obmedzený. Kedžrivál dodal, že systém zdravotnej starostlivosti čelí „vážnemu náporu” pacientov a „dosiahol už svoje hranice”. Nemocnice v hlavnom meste podľa neho takisto čelia nedostatku kyslíka a niektorých liekov, píše agentúra AP.  

Podobné opatrenia zaviedli úrady aj v iných častiach Indie vrátane štátu Maháraštra, kde leží finančná metropola Bombaj, a štátu Tamilnádu.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport