eReport.sk
Policajti stoja neďaleko automobilu, ktorý narazil do bariéry pred sídlom vlády USA v Capitol Hill vo Washingtone v piatok 2. apríla 2021.
Policajti pri aute, ktoré narazilo do bariéry pred sídlom vlády USA. Foto: tasr/ap

Incident pred sídlom vlády USA: Auto vrazilo do bariéry aj do policajtov, vodič a policajt sú mŕtvi!

AKTUALIZOVANÉ – Príslušník americkej polície zahynul v piatok po tom, ako muž vrazil s vozidlom do dvoch policajtov pri bezpečnostnej bariére pred sídlom Kongresu USA. Vodiča postrelili, keď z auta vyšiel s nožom v ruke, a následne tiež zomrel v nemocnici, informovali podľa agentúry AP policajní predstavitelia.

Úrady oznámili, že útok podľa všetkého nesúvisí s terorizmom. Zatiaľ okrem toho nič nenasvedčuje spojeniu s nepokojmi v Kapitole zo 6. januára.

Muž vystúpil z auta s nožom

Útok sa odohral popoludní na kontrolnom stanovišti pri komplexe amerického Kapitolu vo Washingtone, kde vodič vrazil do dvoch príslušníkov Polície Kapitolu (USCP). Videozábery ukázali, ako muž vystúpil z auta s nožom a jedného z policajtov bodol, povedala novinárom veliteľka USCP Yogananda Pittmanová. Oboch policajtov previezli do nemocnice a jeden z nich neskôr podľahol zraneniam.

Totožnosť podozrivého nezverejnili. Podľa Pittmanovej sa nezdá, že by ho polícia predtým sledovala. Prípad však zdôrazňuje, že budova a areál Kapitolu, no tiež jeho ochrancovia, sú naďalej potenciálnymi cieľmi násilia, píše AP.

Kapitol po piatkovom incidente uzavreli

V hlavnom meste USA panuje napätie aj takmer tri mesiace po tom, ako dav ozbrojených vzbúrencov vtrhol do sídla Kongresu, keď zákonodarcovia potvrdzovali víťazstvo Joea Bidena v prezidentských voľbách. Pri vtedajších nepokojoch zomrelo päť ľudí vrátane policajta z USCP.

Komplex Kapitolu po piatkovom incidente uzavreli a pracovníkom povedali, že nemôžu z budov vychádzať ani do nich vchádzať. Videozábery ukázali mobilizáciu vojakov Národnej gardy. K novému útoku došlo necelých 100 metrov od vstupu do hlavnej budovy Kapitolu na kontrolnom stanovišti, ktoré obvykle využívajú senátori a zamestnanci Kongresu. Ten má však v súčasnosti prestávku v zasadnutí.

Oplotenie, ktoré bránilo pohybu vozidiel v tejto lokalite, nedávno odstránili v rámci opätovného otvárania Kapitolu po sprísnení bezpečnostných opatrení v dôsledku nepokojov zo začiatku roka. Prezident Biden v čase incidentu práve odchádzal z Bieleho domu do Camp Davidu.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Incident pred sídlom vlády USA: Auto vrazilo do bariéry aj do policajtov, vodič a policajt sú mŕtvi!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti