eReport.sk
Na kombosnímke Igor Matovič a Sebastián Kozarec (menšia fotografia).
Na kombosnímke Igor Matovič a Sebastián Kozarec (menšia fotografia). Zdroj: tasr/obycajniludia.sk

Igor, Sebastián asi nie je nadšený! Do poslaneckých lavíc sa vrátil Matovič. Koho pripravil o robotu?

Sebastián asi nie je nadšený! Prišiel o poslanecké miesto aj poslanecký príjem. O tieto benefity ho pripravil Igor. Áno to je ten, ktorý za jedno volebné obdobie stihol byť premiérom aj ministrom financií. Z najvyššej a najvplyvnejšej vládnej pozície však padol až na tú najnižšiu. Poslaneckú. Tak tomu sa hovorí husársky kúsok. Či?

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Matovičovi a spol v sobotu zachránilo zadok, že nesplnil svoj sľub.
  2. Peter Kremský
  3. Remišovej počty zrejme nikdy nepôjdu
  4. Šéf hnutia Progresívne Slovensko Michal Šimečka.

Líder OĽANO Igor Matovič sa po odchode z Ministerstva financií (MF) SR oficiálne vrátil do poslaneckých lavíc. Z parlamentu odišiel náhradník Sebastián Kozarec. Informáciu o uplatňovaní a zániku mandátu poslancov Národnej rady (NR) SR predložila v utorok predsedníčka mandátového a imunitného výboru Anna Andrejuvová (OĽANO).

Matovič bol do 23. decembra 2022 poverený vedením ministerstva financií. Poslanci v úvode utorkového rokovania odobrili uznesenie, ktorým berú na vedomie, že prezidentka Zuzana Čaputová prijala návrh na zrušenie poverenia na výkon funkcie člena vlády. Matovič si od 24. decembra 2022 uplatňuje mandát poslanca. Kozarec zostáva náhradníkom za OĽANO.

„Odškodní“ Matovič Kozareca?

Nemusí však byť vylúčené, že expremiér Kozareca za „vytlačenie“ z parlamentu nejako odškodní. Najnovšie sa totiž v médiách prepierala kauza vymenovania poslanca jeho strany Erika Ňarjaša za člena predstavenstva v štátnej akciovke Tipos. Takže zdá sa, že o svojich ľudí sa dokáže kráľovsky postarať.

Poslanec NR SR Sebastián Kozarec (OĽaNO) počas rokovania 48. schôdze NR SR 19. októbra 2021 v Bratislave. – Foto: tasr

Mimochodom, Kozarec je mladý, iba 25-ročný muž, ktorý na kandidátku OĽANO vstúpil ako živnostník a študent z Dechtíc. „Pracuje v organizačnom tíme hnutia OĽANO. Ak nie je práve v teréne, tak je prítomný na každej schôdzi Národnej rady SR. Ťažko sa mu pozerá na súčasné parlamentné zlozvyky, či už ide o prázdnu rokovaciu sálu alebo absenciu konštruktívnej diskusie o riešeniach problémov. O zákonoch sa rozhoduje nie podľa kvality a prínosu pre občanov , ale podľa pokynov od straníckych centrál a ľudí v ich pozadí,“ toto sa o poslaneckom náhradníkovi píše na stránke OĽANO.

Kozareca najviac trápia odvrátiteľné úmrtia v SR

A čo sú najväčšie problémy Slovenska podľa Kozareca? Takto odpovedal mladík z Dechtíc ešte skôr, ako by sa v roku 2020 Matovič stal premiérom: “Z množstva problémov Slovenska ma najviac trápi vysoký počet odvrátiteľných úmrtí. Ľudia nemôžu zomierať zbytočne na choroby, ktoré dokážeme vyliečiť iba preto lebo sa tu kradne. V parlamente chcem zastupovať ďalšiu generáciu a slúžiť chorým a chudobným.” Už len pripomíname, že Kozarec vo voľbách v roku 2020 získal 1058 voličských hlasov. A to mu stačilo, aby doteraz robil poslanca NR SR

Matovič odišiel z vedenia rezortu po tom, ako poslanci koncom roka 2022 schválili štátny rozpočet na ďalší rok. Pred jeho schválením ponúkol SaS, že ak návrh podporia, z postu ministra odíde. MF momentálne vedie dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO).


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Igor, Sebastián asi nie je nadšený! Do poslaneckých lavíc sa vrátil Matovič. Koho pripravil o robotu?

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti