eReport.sk
Foto: tasr

Ignorant? Alebo mu to stále nedoplo? Matovič na autorské práva kašle!

Je naozaj nepoučiteľný alebo ignorant? Po tom, čo premiérovi Igorovi Matovičovi zmazal facebook niekoľko statusov,  v ktorých bez uvedenia zdroja používal karikatúry ilustrátora Shootyho, si opäť len tak „vypožičal“ niečí obrázok. Tento raz išlo o českého umelca Petra Nutila.

„Slovenský premiér Igor Matovič si „požičal“ obrázok z môjho statusu (pôvodne z mojej knižky). Verím, že to bol omyl,“ vyjadril sa na svojej sociálnej sieti Nutil. V pôvodom komentári ku kresbe, kde vedľa seba stojí niekoľko osôb, pričom tá, čo kričí najviac má najmenší mozog a tá, ktorá mlčí ho má najväčší, napísal: „Problém je, že tí najsebavedomejší a najhlasnejší sú skrátka najviac počuť. A pretože hovoria tak nahlas a presvedčivo, je ľahké im naletieť a nasledovať ich. Trebárs aj do pekla.“ Českého spisovateľa niekoľko diskutujúcich zo Slovenska upozornilo, že v prípade nášho pána premiéra to nie je prvýkrát, čo si niečo „vypožičal“. „Stane sa. Ale ako premiér by som si skrátka dával väčší pozor,“ povedal zmierlivo Nutil.

Diskutujúci narážali na nedávnu aférku, keď kvôli porušovaniu autorských práv, zmazal facebook niekoľko Matovičových príspevkov. Použil v nich karikatúry ilustrátora Shootyho, ktorý pracuje aj pre Denník N. Autor niekoľkokrát upozornil premiéra, že neuvádza zdroj odkiaľ obrázok zobral ani meno autora. Keďže premiér na to kašľal, facebook po tom, čo dostal niekoľko podnetov za porušovanie práv, skrátka príspevky zmazal. Ako sa zdá, ani to nášho premiéra neodradilo a vo svojej morálne otáznej praxi pokračuje naďalej.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ignorant? Alebo mu to stále nedoplo? Matovič na autorské práva kašle!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti