eReport.sk
Zlatan Ibrahimovič, foto:shutterstock

Ibrahimovič sa stal terčom rasistických urážok zo strany srbského klubu

Vedenie Crvenej Zvezdy Belehrad sa ospravedlnilo futbalistovi AC Miláno Zlatanovi Ibrahimovičovi po tom, čo bol cieľom urážok zo strany fanúšikov srbského klubu počas štvrtkového zápasu Európskej ligy.

Duel sa pritom mal hrať bez divákov. Amatérsky videozáznam ukázal, že domáci priaznivci opakovane častovali švédskeho kanoniera s bosnianskymi a chorvátskymi koreňmi urážkami s etnickým podtónom. Ibrahimovič v prvom zápase šestnásťfinále nenastúpil a sledoval ho iba z lavičky. Stretnutie sa skončilo remízou 2:2. Belehradský klub sa v piatok ospravedlnil a sľúbil, že potrestá vinníka či vinníkov, keď ich nájde.

„Crvena Zvezda odsudzuje urážlivé poznámky na adresu Zlatana Ibrahimoviča. Ako klub sme urobili všetko pre to, aby sme zabezpečili, že organizácia zápasu bude na úrovni týchto dvoch veľkých tímov. Nedovolíme, aby jediný primitív pokazil tradičnú pohostinnosť našej krajiny a našich ľudí,” uvádza sa v stanovisku. Zápas sa mal konať bez divákov v rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Šport