eReport.sk
Peter Pellegrini. Foto: fb/p.pellegrini

Iba predstiera pomoc deťom? Pellegrini nebol na hlasovaní vlastného návrhu!

„Jednorazový príspevok 300 eur na jedno nezaopatrené dieťa!” Tak hlása slogan strany Hlas, ktorý jeho predseda a expremiér Peter Pellegrini často opakuje v médiách či na sociálnych sieťach v posledných týždňoch. V momente keď sa o ňom rozhodovalo v parlamente však líder volebných prieskumov nehlasoval za, ani proti. Nehlasoval totiž vôbec.

Podľa Hlasu ide o jeden z klúčových zákonov, ktorý má pomôcť rodinám prekonať koronakrízu. „Sme presvedčení, že rodiny s deťmi niesli obrovskú ťarchu pandémie a takúto pomoc potrebujú a zaslúžia si ju. Vládna koalícia má jedinečnú šancu ukázať, či to s podporou rodín myslí vážne alebo len reční do vetra,” propragoval na sociálnych sieťach opozičný návrh zákona Pellegrini. Vtedy ešte netušil, že slová o rečnení do vetra si ako keby nechal aj pre seba.

Koaličný návrh nestačil

Koaličné strany však namiesto toho prišli s vlastným návrhom, ktorý počíta s tým, že rodiny dostanú 333 eur na dieťa. Ale len tie, ktoré sú v hmotnej núdzi. To sa šéfovi Hlasu nepozdávalo lebo takáto pomoc bude podľa neho putovať iba 45-tisícom detí namiesto približne milióna.

„Pandémia však zasiahla všetky slovenské rodiny, v ktorých rodičia celý rok suplovali učiteľky, vychovávateľky či kuchárky, a mali preukázateľne nižšie príjmy a vyššie výdavky. Preto trváme na tom, že parlament by mal návrh Hlasu podporiť ako lepšie, prospešnejšie, rýchlejšie a jednoduchšie riešenie,” dušoval sa, že to myslí vážne expremiér.

Pellegrini: Mal som vyšetrenie

Lenže nakoniec to vyzerá, že až tak vážne to možno ani nemyslel. Hlasovania o zákone o prídavkoch na dieťa, ktorý predkladal do národnej rady spolu s ďalšími kolegami aj on sám, sa nakoniec vôbec nezúčastnil. V parlamente počas schôdze dokonca ani vôbec nebol. „Žiaľ hlasovanie sa presúvalo a mal som dlhodobo dohodnuté zdravotné vyšetrenie, ktoré som nemohol preložiť,” vysvetlil pre eReport svoju absenciu Pellegrini.

Zdroj: NR SR

Legislatívny návrh nakoniec v parlamente neprešiel. Za bolo iba 56 z prítomných 132 poslancov. Väčšina koaličných poslancov sa zdržala hlasovania. Proti zvýšeniu prídavkov na dieťa boli iba 4 zákonodarci. Medzi nimi napríklad dvaja členovia konzervatívneho krídla SaS Peter Osuský a Ondrej Dostál.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport