eReport.sk
Foto: Markíza

Hviezda Tváre Martin Klinčúch má pred sebou veľkú kariéru: Kto ho objavil?

Je talentovaný, atraktívny a všestranný. Hviezda šou Tvoja tvár znie povedome Martin Klinčúch (19) má pred sebou dozaista sľubnú kariéru. O tom, ako ho objavili, prehovoril aj pre eReport.sk.

Hviezda seriálu Pán profesor

Martin Klinčúch patrí medzi ďalších mladých a atraktívnych hercov, ktorí účinkujú v čoraz populárnejšom seriáli Pán profesor. Stvárňuje tam postavu študenta Tomiho. „Tomi má rád hudbu, má dokonca aj vlastnú punkovú kapelu. Nešťastne sa zamiluje do matky svojho spolužiaka a spoluhráča v kapele. Tomi nie je rozhodne flegmatik. Vie sa aj nahnevať a vie to dať svojmu okoliu pocítiť. Nie je však tvrdohlavý a dokáže si uvedomiť vlastnú chybu. Dokáže aj odpúšťať,“ opísal Klinčúch svoju postavu v seriáli.

Podľa neho má seriál Pán profesor veľmi príjemnú atmosféru. Riešia sa tam problémy bežného života. Okrem mladých hercov v seriáli účinkujú veľké hviezdy ako Tomáš Maštalír a Gabika Marcinková. Do Pána profesora ho v podstate objavili úplnou náhodou. „Jedného krásneho dňa som sedel v kaviarni so spolužiačkou a všimol som si, že sa na mňa pozerá nejaká pani. Akoby ma skúmala. Bolo mi to trošku nepríjemné ale nejako som si to nevšímal a snažil som sa to ignorovať. Keď moja spolužiačka odišla, tak si táto tajomná pani ku mne prisadla. Vtedy to všetko začalo. Bola to kastingová režisérka Tereza Libovičová a hľadala posledné postavy do seriálu Pán profesor,“ prezradil Martin.

Kastingovej režisérke padol do oka a navrhla mu, aby prišiel na kasting. „Samozrejme som neodmietol. Študujem konzervatórium a ponuka mi prišla vhod. Dá sa povedať, že som bol v správnom čase na správnom mieste,“ priznal. V seriáli účinkuje po boku veľkej divadelnej a televíznej hviezde Tomášovi Maštalírovi. „Je to veľký profesionál, výborný herec a dobrý kolega. Mimo kamier je veľmi podobný ako pred kamerami. Vždy sa správa profesionálne,“ tvrdí mladý herec.

V šou Tvoja tvár zažiaril

Martin Klinčúch je zdatný nielen po hereckej stránke, no je aj výborným spevákom. Ponuku do šou Tvoja tvár znie povedome zobral ako výzvu. „Videl som v tom potencionálny štart mojej kariéry. Čo sa týka spevu, vôbec som neváhal. Okamžite som na túto ponuku kývol,“ tvrdí Martin Klinčúch.

Podľa jeho vlastných slov mu najlepšie sadla premena na interpreta menom Weeknd. „Pieseň, ktorú som od neho spieval mám veľmi rád. Ani tanečná choreografia nebola až taká ťažká. Tým, že som stvárňoval prevažne ženy, bol pre mňa mužský interpret veľmi príjemný,“ vysvetľuje.

V šou si zamiloval aj celý kolektív. „Všetci sú super a verím, že naše priateľstvo pretrvá aj po skončení šou. Rád by som bol so všetkými v úzkom kontakte.“ Priateľské vzťahy má aj s porotcami. „Neviem presne povedať, koho mám najradšej a kto z nich mi je najsympatickejší. Všetci sme ľudia, máme aj pozitívne, ale aj negatívne vlastnosti, ktoré môžu v iných vyvolávať rôzne pocity,“ hovorí Martin.

Na modela bol primalý!

Okrem účinkovania v seriáli Pán profesor a v šou Tvoja tvár znie povedome dostáva aj iné pracovné ponuky. „Ak sa nájdu nejaké možnosti privyrobenia, bude to dobre len pre mňa. Som však veľmi vyberavý. Nejaké spolupráce už mám. Sú to však veci, ktoré reálne využívam a viem za ne dať ruku do ohňa,“ priznáva.

Mladý herec je zaujímavým a nesmierne fotogenickým typom. Aj preto nás zaujímalo, či niekedy nedostal aj modelingové ponuky. „Mal som pár ponúk do rôznych modelingových agentúr. Nakoniec mal však vždy niekto problém s mojou výškou. Kvôli štyrom chýbajúcim centimetrom som sa nikdy nedostal do žiadnej agentúry.“

Vo svojom voľnom čase, ktorého má aktuálne málo, sa venuje vlastným koníčkom. Rád športuje, cvičí, varí, hrá na hudobné nástroje a chodieva do divadla. „Mám rád takmer všetko, okrem učenia. Svoje koníčky, ktoré som už spomenul mám veľmi rád a robím ich s láskou.“

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport