eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: archív Polície SR

Husársky kúsok slovenských policajtov: Zadržali členov medzinárodného gangu so zbraňami


Slovenská polícia zadržala dvoch členov medzinárodného gangu, ktorý obchodoval so zbraňami. Stalo sa tak ešte v polovici septembra. Ďalších štyroch členov sa podarilo polícii zadržať začiatkom októbra v Holandsku a Českej republike.

Ide o vyšetrovanie medzinárodného nelegálneho obchodu so zbraňami, zadržané osoby považoval Europol za ciele „vysokej hodnoty“. Informoval hovorca Prezídia Policajného zboru (PPZ) Michal Slivka. „Zločinecká skupina sa mala špecializovať na konverziu takzvaných Flobertových zbraní na smrtiace. Mali dodať viac ako 1500 strelných zbraní zločineckým skupinám v Holandsku, Rakúsku, Dánsku, Nemecku, Portugalsku, Švédsku a Českej republike,“ priblížil Slivka.

Zdroj: video:fb/policiasr

Vyšetrovanie sa začalo po zadržaní 22 strelných zbraní vo februári 2020 v holandskom Hoek van Holland vo vozidle na ceste do Spojeného kráľovstva. Pri Europole bola zriadená operačná pracovná skupina medzi Holandskom, Slovenskom, Belgickom, Španielskom, Nemeckom, Rakúskom, Poľskom a Spojeným kráľovstvom. Odvtedy sa našlo viac ako 350 zbraní, ktoré mali zločinci predávať, vrátane samopalov a útočných pušiek spolu s niekoľkými tisíckami nábojov. Zatknutých bolo ďalších 12 podozrivých osôb za účasť na nelegálnom obchode so zbraňami.

Polícia zadržala členov medzinárodného gangu – Foto: fb/policiasr

„Dôkazy zaistené počas posledného akčného dňa sa teraz analyzujú, aby sa identifikovali ďalšie miesta v Európe, kde bude potrebné vyšetrovanie,“ podotkol Slivka. Akčný deň sa uskutočnil v rámci európskej multidisciplinárnej platformy proti kriminálnym hrozbám (EMPACT).

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Husársky kúsok slovenských policajtov: Zadržali členov medzinárodného gangu so zbraňami