tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Hasiči pomáhajú ľuďom do bezpečia na zaplavenej ulici v meste Orange County na Floride 29. septembra 2022 po tom, ako sa oblasťou prehnal hurikán Ian.
Hasiči pomáhajú ľuďom do bezpečia na zaplavenej ulici v meste Orange County na Floride 29. septembra 2022 po tom, ako sa oblasťou prehnal hurikán Ian. Foto: tasr/ap

Hurikán Ian na Floride zdevastoval pobrežné mestá

Hurikán Ian, ktorý zasiahol v stredu večer pobrežie Floridy, zdevastoval pobrežné mestá, zaplavil domy či podniky a mnohé ostrovy odrezl od sveta. Vo štvrtok to vyhlásil floridský guvernér Ron DeSantis. TASR informuje podľa agentúry AFP.

„Niektoré z týchto oblastí – mestá ako Cape Coral či Fort Myers – boli v dôsledku búrky fakticky zaplavené a skutočne zdevastované,“ povedal DeSantis. Región podľa jeho slov zasiahla „500-ročná voda“.  

Bez elektriny sa ocitli vyše dva milióny domácností a firiem, najmä v okrese Lee County, kde leží aj Fort Myers.

Fort Myers, mesto s 83.000 obyvateľmi na juhozápadnom pobreží Floridy, obklopujú kanály, zátoky a rieky. Veľká časť mesta bola zaplavená. Vážne poškodená bola aj jediná cesta, ktorá spája s pevninou turistami obľúbené neďaleké ostrovy Pine Island a Sanibel. „Priechodné nie sú“ dva mosty, ktoré si budú vyžadovať opravu, povedal DeSantis.

Ian zasiahol pobrežie Floridy v stredu večer SELČ ako hurikán štvrtej z celkovo piatich kategórií. Živel postupuje ďalej do vnútrozemia a zoslabol na úroveň tropickej búrky. Americké Národné centrum pre hurikány varovalo pred vážnym nebezpečenstvom záplav a silných dažďov v strednej časti Floridy.

Hurikán Ian zasiahol v utorok – predtým, ako sa cez Mexický záliv dostal na Floridu, – západnú Kubu.

DeSantis uviedol, že bez elektriny sa ocitli vyše dva milióny domácností a firiem, najmä v okrese Lee County, kde leží aj Fort Myers. V súvislosti so správami o obetiach uviedol, že zatiaľ ide o „dve nepotvrdené úmrtia“.

Hurikán Ian zasiahol v utorok – predtým, ako sa cez Mexický záliv dostal na Floridu, – západnú Kubu. Ako hurikán tretej kategórie tam usmrtil dvoch ľudí a v celej krajine spôsobil výpadok elektriny.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hurikán Ian na Floride zdevastoval pobrežné mestá

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku