eReport.sk
Richard Sulík Foto: tasr

Hulvát Sulík vrátil úder! Vedkyňa ho nazvala hochštaplerom, on ju kravou!

AKTUALIZOVANÉZastal sa kamarátky, lebo ho poriadne naštval Richard Sulík! Kameramana a blogera Petra Nôtu vytočil do biela šéf liberálov z SaS, ktorý nazval v mailovej komunikácii doktorku a vedeckú pracovníčku Soňu Dubnú kravou. A to len za to, že ho upozornila na to, že firma, ktorú sa chystá dotiahnuť na Slovensko môže spôsobiť ekologickú katastrofu v našich lesoch. Sulík sa bráni, že je len človek, naštvalo ho označenie za hochštaplera a jednoducho sa nezdržal.

Reakcia ministra hospodárstva voči kritike jemu blízkej osoby ho donútila konať. Peter Nôta zverejnil ostrý status kde nenechal na politikovi nitku suchú. „Sulík mojej kamarátke a vedeckej pracovníčke Soni Dubnej napísal, ze je krava. Napísal jej to ako žene. Dovolila si totižto protestovať proti zámeru dotiahnuť investora, ktorý ročne vypili milión kubíkov dreva. Sídlo spoločnosti ma byť v Rimavskej Sobote. Argumentuje tým, že vytvorí 300 pracovných miest!!! To je teda argument,“ rozčertil sa Nôta na sociálnej sieti.

Nôta: Opovrhujem bujakom Sulíkom!

Upozornil, že Soňa Dubná má za sebou 10-ročnú prax v odbore mikrobiológie, je autorkou vedeckých článkov, objavila u včiel laktobacil, ktorý inhibuje pôvodcu moru včelieho plodu a aktuálne prejavili záujem o jej vedecké poznatky až v Austrálii. „Austrália jej otvára dvere pričom Sulík (kamarát Kočnera, Počiatka, chodí náhodou okolo Kotlebu ako kocúr okolo mačky) ňou opovrhuje a nazval ju krava,“ píše ďalej kameraman.

Rozúrene doplnil, že od dnešného dňa za to opovrhuje Sulíkom aj celou SaS. „Nazvať vedeckého pracovníka a ženu kravou je totálne cez. Preto ho budem ďalej oslovovať bujak Sulík,“ rozbehol sa Nôta a pokračoval ďalej. „Vážený bujak Sulík. Ak Vám niekto napíše, že konáte zle, lebo prírodu si treba vážiť a chrániť a vy mu odpíšete, že je krava, tak prosím Vás odstúpte. A to okamžite! Zmiznite z verejného a politického života kým je čas,“ adresoval Nôta ostrú výzvu Sulíkovi.

Vedkyňa a doktorka Soňa Dubná – Foto: FB SD

Dubná: Povedalo to o ňom všetko

Portál eReport oslovil aj samotnú Soňu Dubnú, ktorá potvrdila autenticitu komunikácie, ktorú zverejnil Nôta. Doplnila, že Sulíka oslovila mailom po tom čo sa o zámere, dotiahnuť k nám firmu z Nemecka dočítala v médiách. „Som čítala článok o dreve a ako sem chce dostať nemeckú firmu. Pripadá mi to úplne za čiarou dotiahnuť sem ďalšiu nemeckú firmu keď sú to naše lesy a nikto tam nezaručí, že to nevyrúbu,“ priblížila pre eReport Dubná s tým, že ho v komunikácii nijako vulgárne nenapadala.

„Napísala som len, či to myslí s tou špinou vážne. No a on mi odpísal, že som krava. A potom mi napísal, aby som ho už ďalej nekontaktovala, tak som sa na to vykašlala,“ vysvetlila doktorka podľa ktorej je celý Sulíkov zámer nesprávny už zo svojej podstaty. „Do tých lesov sa nemajú doťahovať zahraničné firmy už z princípu. Kto má záujem zo zahraničia chrániť vaše lesy preboha?“ pýta sa vedkyňa.

Zdôraznila, že jeho reakcia na jej výčitky ju zaskočila. „To o ňom naprosto povedalo všetko. To úplne stačí. Ukázal na čom mu záleží. Keby mi fakticky ukázal, čo sa bude diať s tými lesmi. Ale to neurobil, on mi len odpíše, že som krava,“ ozrejmila svoj pohľad Dubná.

Sulík sa nezdržal, lebo je len človek

Úplne iný pohľad na vec ponúka minister hospodárstva a šéf SaS, ktorý nám preposlal aj komunikáciu, ktorá mala predchádzať jeho vulgárnemu útoku. „Je mi z vás už na zvracanie! Vypadnite konečne z vlády! Choďte sa živiť prácou a nie rozkrádaním toho posledného, čo na tom zúboženom Slovensku ešte zostalo! Ste totálny hochštapler!“ stojí v maile, ktorý dostal minister od Dubnej. Tá sa ho ďalej pýtala napríklad, či má zdravý rozum, alebo za to dostal „keš“. Dodala, že vyvážať suroviny je najväčšia „špina“ čo môže pre Slovensko urobiť.

Podľa Sulíka ho doktorka veľmi nevyberavým slovníkom obvinila z presného opaku toho, čo chce urobiť. „Mal som v pláne následne viest s pani vedeckou pracovníčkou vecnú a odbornú debatu. Žiaľ, namiesto argumentov, došli opäť len útoky a osočovanie a nezdržal som sa, tiež som len človek. Samozrejme, nemalo sa to stať,“ bráni sa politik.

Richard Sulík poslal redakcii portálu eReport komunikáciu so Soňou Dubnou. – Foto: Richard Sulík

Dubná priznala, že nazvala Sulíka hochštaplerom. „Pokiaľ sa ale nemýlim, to bol môj posledný mail a odpoveď na kravu. Ale to, že je hochštapler, na tom trvám,“ rozhodne uviedla vedkyňa na záver.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hulvát Sulík vrátil úder! Vedkyňa ho nazvala hochštaplerom, on ju kravou!

9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti