tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na archívnej snímke z 9. apríla 1990 v Bratislave Míting´90. Bratislavský hrad bol 9. apríla miestom historického stretnutia najvyšších štátnych predstavite¾ov a zástupcov verejnosti Maïarskej republiky, Po¾skej republiky a Èesko-slovenskej federatívnej republiky. Na schôdzku, ktorú inicioval prezident ÈSFR Václav Havel poèas svojej januárovej návštevy v Po¾sku a Maïarsku pricestovali do Bratislavy prezidenti oboch krajín Wojciech Jaruzelski a Mátyás Szûrös, predsedovia vlád Tadeusz Mazowiecki a Miklós Németh, ministri zahranièných vecí Krzysztof Skubiszewski a Gyula Horn, ako aj reprezentanti spoloèenských a obèianskych hnutí a iniciatív. Ako pozorovatelia boli prítomní ministi zahranièných vecí Rakúskej republiky, Socialistickej federatívnej republiky Juhoslávie a Talianskej republiky Alois Mock, Budimir Lonèar a Gianni DeMichelis. Na snímke Jiøí Dienstbier (vpravo) a Alois Mock v rozhovore. Na snímke prezidenti Wojciech Jaruzelski, Václav Havel a Mátyás Szûrös. FOTO TASR - Pavel Neubauer *** Local Caption *** archív archívna fotografia snímka sken scan prezidenti meeting míting stretnutie Bratislavský hrad èeskoslovenský prezident delegácia delegácie politici štátnici Míting 90 Maïarsko Po¾sko ÈSFR

Hudobník Michael Kocáb: Poviem vám, ako išiel Havel kupovať Olge tepláky

Keďže dnes si pripomíname výročie nežnej revolúcie, prinášame aj jednu úsmevnú príhodu z dôb, kedy bol Václav Havel najmocnejší muž Československa.

Odborník na etiketu Ladislav Špaček (71) strávil po boku prezidenta Václava Havla desať rokov. Bol jeho odborným radcom a súčasne blízkym človekom, s ktorým trávil čas aj v súkromí. Ladislav Špaček pomáhal bývalému prezidentovi dokonca na poslednú chvíľu vyberať pre manželku Olgu vianočný darček. Nedopadlo to síce slávne, ale v deň Štedrého večera sa im predsa len podarilo v obchodoch niečo ukoristiť.

Tepláky s prúžkami

V relácií Zlaté časy na Jednotke bude o týchto historkách pri príležitosti výročia nežnej revolúcie rozprávať muzikant Michael Kocáb (66): „Bol to človek plný nádeje, humoru, láskavosti. Spomínam si na jednu veselú príhodu. Václav Havel vyrazil na Štedrý deň kupovať manželke Olge darček,“ opisuje úsmevnú príhodu.
„Volal Špačkovi: Pán Špaček ja musím Olge kúpiť darček. On mu na to hovorí, ale veď už je všetko zatvorené. Ale ešte dopoludnia majú niekde otvorené,“ zhodnotil narýchlo odborník na etiketu Špaček. „Vošli do nejakého obchodu a tam mali len teplákové súpravy. Václav Havel sa radil s odborníkom Špačkom: „Myslíte, že sa bude Olge páčiť?“ On hovorí, no tak nie je zlá, je taká modrá, má len tie prúžky červené. Možno by sa jej mohli páčiť, ale nie je to predsa len, pán prezident, trochu málo?,“ zmýšľal sa v obchode Ladislav Špaček.
Havel sa na chvíľu odmlčal a hovorí: „Tak predsa asi áno. Tak mi dajte dve,“ rozhodol.

zdroj, archív RTVS


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hudobník Michael Kocáb: Poviem vám, ako išiel Havel kupovať Olge tepláky

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku