eReport.sk
Vinná pivnica v Dolnom Rakúsku. Ilustračný obrázok
Vinná pivnica v Dolnom Rakúsku. Ilustračný obrázok

Hrozný nález v Rakúsku. Známy popierač holokaustu ukrýval rodinu v pivnici

Šokujúci nález u našich susedov. Polícia objavila v jednej z nepoužívaných vínnych pivníc v Dolnom Rakúsku rodinu so šiestimi deťmi britskej národnosti, ktorá sa v nej nezákonne ukrývala niekoľko mesiacov. Otec detí je členom extrémistického pravicového hnutia Reichsburger (Ríšski občania) a známy popierač holokaustu. V pondelok to uviedla stanica BBC, informuje TASR. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. Je to iba maska!
  2. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer.
  3. Nemecko vyzýva svojich občanov: Necestujte do Číny, ak nemusíte

Zasiahli susedia

Úrady zalarmovali susedia, ktorí si všimli, že z pivnice v meste Obritz blízko českých hraníc sa ozývajú detský plač a hlasy. Keďže sa obávali o zdravotný a psychický stav detí, snažili sa dostať dovnútra, no otec rodiny na nich útočil obranným paprikovým sprejom. 

Deti vo veku sedem mesiacov až päť rokov boli po zásahu polície spolu s matkou prevezené do nemocnice na kontrolu. Policajný hovorca Stefan Loidl však uviedol, že deti „sú v dobrom stave a neboli zanedbané“.

Našli aj zbrane

Starostlivosť o maloletých v súčasnosti prebral štát. Otec detí, 54-ročný Rakúšan, ktorý napísal niekoľko kontroverzných kníh o popieraní holokaustu, bol zadržaný, avšak následne ho polícia prepustila na kauciu. Prípad je aktuálne predmetom vyšetrovania.

Polícia tiež vyhlásila, že neexistuje podozrenie, že by deti v pivnici boli sexuálne zneužívané. Na mieste sa však našlo aj niekoľko zbraní vrátane pušky, dvoch lukov a niekoľkých vzduchoviek.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hrozný nález v Rakúsku. Známy popierač holokaustu ukrýval rodinu v pivnici

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti