tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Zemetrasenie v Chorvátsku, foto: facebook

Hrozivé FOTO: Zemetrasenie otriaslo aj Chorvátskom

Silné zemetrasenie, ktoré v utorok zasiahlo oblasť vo vnútrozemí Chorvátska, spôsobilo značné škody na domoch a ďalších budovách, informovala agentúra AP. Záchranári spod trosiek vytiahli z auta muža a chlapca, ktorých následne previezli do nemocnice.

Európsko-stredomorské seizmologické centrum (EMSC) uviedlo, že zemetrasenie s magnitúdou 6,3 zasiahlo oblasť v okolí mesta Petrinja ležiacu približne 46 kilometrov južne od hlavného mesta Záhreb. Z miesta hlásili rozsiahle škody vrátane zrútených striech a poškodených budov. Niektoré budovy boli úplne zničené.

Zemetrasenie s magnitúdou 5,2 túto istú oblasť zasiahlo aj v pondelok, pripomína AP. Stovky budov boli vtedy údajne poškodené, píše na svojej webovej stránke nemecká stanica Deutsche Welle.

Jedna zo zrútených budov v utorok spadla na vozidlo, z ktorého záchranári vyslobodili muža s chlapcom.

Ulice mesta boli pokryté popadaným murivom a prachom a mnohé domy boli úplne zničené. V meste Petrinja zasahovala aj armáda, ktorá pomáhala so záchrannými prácami.

Chorvátske média oznámili, že v súvislosti so zemetrasením boli zranené osoby. Presný počet však neuviedli.

Chorvátsky seizmológ Krešimir Kuk utorkové zemetrasenie označil za „mimoriadne silné“. Ľudí varoval, aby sa vyhýbali nestabilným a starým budovám a presunuli sa do novších oblastí mesta.

Ľudia v Záhrebe takisto vybehli do ulíc, píše AP, a mnohí opúšťali mesto – pričom porušovali zákaz cestovania zavedený v spojitosti s koronavírusovou pandémiou.

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová na Twitteri napísala, že v súvislosti so zemetrasením už hovorila s chorvátskym premiérom Andrejom Plenkovičom. EÚ je podľa jej slov pripravená Chorvátsku pomôcť.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hrozivé FOTO: Zemetrasenie otriaslo aj Chorvátskom

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku