eReport.sk
Predseda Najvyššieho kontrolného úradu Ľubomír Andrassy. Foto: tasr
Predseda Najvyššieho kontrolného úradu Ľubomír Andrassy. Foto: tasr

Andrassy: Hrozby voči nemocniciam nemajú nič spoločné s našou prácou


Predseda Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) Ľubomír Andrassy sa vo svojom stanovisku dôrazne ohradzuje voči spájaniu záverov kontrolnej činnosti NKÚ s bombovými hrozbami voči nemocniciam. Zásadne tiež odmieta manipulatívne tvrdenie, že činnosť NKÚ má negatívny vplyv na slovenských pacientov. Tieto vyjadrenia v otvorenom liste Penta Investments podľa šéfa národných kontrolórov len odhaľujú skutočný zámer jeho autorov.

 Stanovisko predsedu NKÚ:

NKÚ je nezávislou kontrolnou inštitúciou, ktorá nebude konať podľa toho, ako sa jej to niekto snaží nadiktovať. Partnerom pre NKÚ je parlament, štátne a verejné inštitúcie. Za zúčtovanie verejných zdrojov sa tieto inštitúcie nezodpovedajú NKÚ, ale príslušným ústredným orgánom štátnej správy.

Andrassy: Kontroly NKÚ sú o faktoch, nie o politickom tlaku

Ak má niekto dnes aktívne diskutovať, nie je to NKÚ, ale ministerstvo a úrady, ktoré kompetenčne zodpovedajú za kritický stav slovenského zdravotníctva, za netransparentné prerozdeľovanie verejných zdrojov v ňom a za absenciu systému dozoru a dohľadu.

NKÚ sa nebráni diskusii. Len v tomto roku sa jeho zástupcovia zúčastnili na viacerých odborných fórach s relevantnými partnermi. Naposledy diskutoval o zdravotníctve v rámci platformy Vizionári podpredseda úradu Jaroslav Ivančo.

Predseda NKÚ naďalej stojí za zisteniami a faktami, ktoré verejne a konzistentne prezentuje, a ktoré sú výsledkom kontrolnej činnosti úradu. Na tejto skutočnosti nič nezmenia účelové útoky rôznych skupín, ktoré pôsobia v slovenskom zdravotníctve.

Zdroj: WEB – Stanovisko predsedu NKÚ

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Andrassy: Hrozby voči nemocniciam nemajú nič spoločné s našou prácou

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre