eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Hraničné priechody sa otvárajú: V čom spočíva háčik?

Všetky bývalé hraničné priechody tretej kategórie budú od piatka rána otvorené, polícia bude spolu s armádou, príslušníkmi Finančnej správy SR a Zboru väzenskej a justičnej stráže naďalej vykonávať kontroly plnenia karanténnych povinností osôb pri vstupe na územie Slovenska. TASR o tom informovala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová. Polícia zároveň upozorňuje, že od piatka od 6.00 h ráno platí aj vyhláška Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorou sa upravujú podmienky karanténnej povinnosti občanov.

„Na základe stredajšieho (7. 7.) uznesenia vlády SR a rozhodnutia ministra vnútra SR budú od piatka otvorené všetky bývalé hraničné priechody tretej kategórie a všetky prekážky na prekračovanie vnútorných hraníc budú odstránené,” uviedla hovorkyňa. Priblížila, že na všetkých väčších cestných priechodoch prvej a druhej kategórie budú trvalé kontroly. Na menších priechodoch tretej kategórie sa bude podľa jej slov vykonávať pravidelný monitoring dodržiavania karanténnych povinností osôb.

Polícia tiež apeluje na občanov, aby si pred príchodom na miesta kontroly pripravili potrebné doklady a potvrdenia, prípadne mobilné zariadenia s digitálnymi formami potvrdení, aby sa zabezpečila plynulosť premávky. Pripravené treba mať podľa slov Bárdyovej najmä potvrdenie o registrácii cez eHranicu a pokiaľ sú osoby zaočkované, aj potvrdenie o očkovaní. „Policajný zbor vykonáva kontrolu digitálnych COVID preukazov EÚ aj prostredníctvom mobilných čítacích zariadení,” dodala.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport