Hráč AC Miláno Leao, foto:instagram

Hráč AC Miláno strelil najrýchlejší gól v histórii Serie A

Futbalisti Interu Miláno v zostave aj so slovenským obrancom Milanom Škriniarom si pripísali šieste víťazstvo za sebou v talianskej Serie A. V nedeľu v zápase 13. kola zdolali nováčika zo Spezie 2:1. Škriniar odohral celý duel.

Za „modro-čiernych“ sa po prestávke presadil po rýchlom protiútoku marocký obranca Aschraf Hakimi v 51. minúte a belgický zakončovateľ Romelu Lukaku z pokutového kopu v 71. minúte. Hostia iba znížili v úplnom závere zásluhou Roberta Piccoliho. Vedúci tím ligy AC Miláno po dvoch remízach opäť zvíťazil, keď uspel na ihrisku Sassuola 2:1. Oba svoje góly dal už v prvej polhodine. Rafael Leao otvoril skóre duelu po rekordných šiestich sekundách sa dosiahol najrýchlejší gól v histórii Serie A.

Portugalčan tak prekonal Paola Poggiho, ktorý podľa AP v roku 2001 skóroval za Piacenzu proti Fiorentine po ôsmich sekundách. Domáci znížili až v závere, na ich lavičke presedel celý duel slovenský stredopoliar Lukáš Haraslín. AC je na čele tabuľky o bod pred Interom. FC Turín remizoval v úvodnom nedeľnom zápase na domácej tráve s FC Bologna 1:1.