eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

Hovorca WHO: Nevidel som hlásenia o úmrtiach súvisiacich s omikronom

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v piatok uviedla, že zatiaľ nezaznamenala žiadne hlásenie o úmrtiach súvisiacich s novým koronavírusovým variantom omikron, informovala agentúra AFP.

WHO v súčasnosti zbiera informácie o novom variante. Avšak aj napriek stúpajúcemu počtu krajín, v ktorých bol variant omikron detegovaný, neboli doposiaľ podľa WHO v súvislosti s ním hlásené žiadne prípady úmrtia.

Stále skúmajú, ako veľmi je variant omikron nákazlivý

“Nevidel som hlásenia o úmrtiach súvisiacich s omikronom. Čím viac budú krajiny testovať ľudí a zaoberať sa špeciálne variantom omikrom, tým viac prípadov objavíme a tým viac informácii budeme mať aj o prípadných úmrtiach,” uviedol pre novinárov hovorca WHO Christian Lindmeier.

WHO podľa Lindmeiera v súčasnosti stále skúma, ako veľmi je variant omikron nákazlivý a či spôsobuje ťažký priebeh ochorenia, píše agentúra Reuters. Výrobcovia vakcín však podľa WHO nemajú čakať, kým sa “rozsvieti alarm”. Organizácia im odporúča, aby sa pripravili na to, že bude “pravdepodobne” nutné vakcíny proti koronavírusu upraviť na nový variant.

Viaceré štáty prijímajú obmedzenia

Nový variant omikron po prvý raz hlásili 24. novembra z Juhoafrickej republiky (JAR). Odvtedy ho zaznamenali aj v ďalších krajinách južnej časti Afriky, ako aj v USA, Izraeli, Kanade, Japonsku a mnohých európskych krajinách. Viaceré štáty prijímajú v súvislosti s novým variantom obmedzenia vrátane rušenia leteckých spojení z krajín južnej Afriky.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Americký prezident Joe Biden
  2. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hovorca WHO: Nevidel som hlásenia o úmrtiach súvisiacich s omikronom

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti