eReport.sk
Igor Matovič. Foto: tasr

„Horúci“ návrh o rozpočtovej zodpovednosti sa opäť presúva. Z vôle Matoviča

Vládny návrh ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti sa opätovne presúva. Prerokovať by ho poslanci mali až na septembrovej schôdzi Národnej rady (NR) SR. Písomne o to požiadal minister financií Igor Matovič (OĽANO). Plénum to v utorok schválilo na návrh štyroch poslaneckých klubov.

Novela zákona, ktorá je už v druhom čítaní, sa už presúvala viackrát. Rokovanie o nej poznačili nezhody medzi koaličnými partnermi. Koaličná SaS ešte vlani v decembri avizovala, že trvá na tom, aby sa do novely zákona premietla daňová brzda. Bez toho podľa poslanca a šéfa parlamentného finančného výboru Mariána Viskupiča (SaS) nebude strana hlasovať za návrh.

Premiér Eduard Heger (OĽANO) však tvrdí, že novelizácia zákona o rozpočtovej zodpovednosti, ktorá by priniesla napríklad výdavkové limity, by sa nemala spájať s daňovou brzdou. Zmeny v zákone o rozpočtovej zodpovednosti sa týkajú zavedenia limitu verejných výdavkov. Zároveň sa navrhuje naviazať horný limit dlhu verejnej správy na čistý dlh verejnej správy a z toho dôvodu sa navrhuje tiež upraviť sankčné pásma dlhovej brzdy a opatrenia, ktoré sa majú prijať pri dosiahnutí konkrétneho sankčného pásma.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

„Horúci“ návrh o rozpočtovej zodpovednosti sa opäť presúva. Z vôle Matoviča

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti