eReport.sk
počasie, úpal, horúčavy, slnko, horúčavy
Ilustračná snímka: Foto: shutterstock.com

Horúčavy i búrky budú v pondelok pokračovať, naďalej platia výstrahy

Horúčavy a búrky budú pokračovať aj v pondelok (21. 6.). Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahy prvého a druhého stupňa pred vysokými teplotami a výstrahy prvého stupňa pred búrkami. Platia pre takmer celé Slovensko. SHMÚ o tom informuje na svojom webe.

Teplota vzduchu môže dosiahnuť počas pondelka na niektorých územiach Slovenska až 35 stupňov Celzia. Výstraha druhého stupňa pred horúčavami tak platí pre Bratislavský, Nitriansky a Trnavský kraj, ale aj pre okres Trebišov.

Na horúčavy si ale treba dávať pozor takmer na celom Slovensku. Výstraha prvého stupňa sa týka Banskobystrického, Trenčianskeho a Košického kraja, ale aj okresov Poprad a Vranov nad Topľou, Bytča a Žilina. Teplota tu môže miestami podľa meteorológov vystúpiť na 33 až 34 stupňov Celzia.

SHMÚ rovnako varuje pred búrkami na väčšine Slovenska. “S búrkami môžu byť spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 až 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 65 až 85 km/h. Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,” ozrejmil ústav.

Dodal, že pri búrkach je možný aj prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov, napríklad stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov. Búrky môžu podľa meteorológov sprevádzať ojedinele aj krúpy.

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport