eReport.sk
Muž s lukom
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

HOROR V NÓRSKU: Zomrelo niekoľko ľudí po útoku muža s lukom a šípmi!

Niekoľko ľudí zahynulo a ďalší utrpeli zranenia po tom, ako v stredu v nórskom meste Kongsberg útočil muž s lukom a šípmi. Podozrivého páchateľa zadržali, informovala agentúra Reuters.

„Muža sme zadržali… z informácií, ktoré teraz máme, usudzujeme, že muž útočil sám,“ uviedol šéf miestnej polície Öeyvind Aas s tým, že v súčasnosti neprebieha nijaká pátracia akcia týkajúca sa ďalších útočníkov.

Motív nie je známy

Aas zároveň potvrdil, že pri útoku zomrelo niekoľko ľudí a ďalší utrpeli zranenia, odmietol však uviesť presný počet obetí a ranených. Osoby, ktoré utrpeli zranenia, previezli do nemocnice.

Podľa agentúra AFP nie je motív útoku známy. Polícia však uviedla, že muža odviedli na stanicu v blízkosti mesta Drammen, avšak odmietla uviesť akékoľvek bližšie detaily týkajúce sa útočníka.

Situáciu monitoruje aj šéfka rezortu spravodlivosti

Podľa polície sa útok odohral na „veľkom území“ mesta Kongsberg na juhovýchode Nórska, v ktorom žije približne 28.000 ľudí.  

Nórske ministerstvo spravodlivosti zároveň uviedlo, že jeho šéfka Monica Maelandová bola o incidente informovaná a situáciu okolo útoku pozorne monitoruje.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

HOROR V NÓRSKU: Zomrelo niekoľko ľudí po útoku muža s lukom a šípmi!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti