eReport.sk
Minister vnútra SR Roman Mikulec, foto: tasr

Horí Mikulcovi pod zadkom? Za jeho odvolanie budú hlasovať aj poslanci z koalície

Predseda poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský a poslankyňa koaličného hnutia Adriana Pčolinská budú hlasovať za odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca. Mimoriadnu schôdzu na vyslovenie nedôvery Mikulcovi plánuje iniciovať opozičný Smer-SD. Líder Sme rodina Boris Kollár v pondelok (7. 6.) povedal, že dvaja poslanci hnutia budú mať pri hlasovaní “zelenú kartu”. Pčolinský kritizuje Mikulca za rozvrat v polícii.

„Budem hlasovať za odvolanie ministra, pretože nemá moju dôveru dlhodobo, nie je to otázka dvoch mesiacov alebo krátkeho obdobia. Myslím si, že absolútne nezvláda svoj rezort. Reagovať na všetky otázky v zmysle, že ´ja nič neviem, ja o ničom netuším, ja na nič nemám dosah´, to nie je minister vnútra,” skonštatoval Pčolinský s tým, že v polícii je totálny rozvrat a vojna policajtov. Pčolinský kritizuje tiež to, že Mikulec zatiaľ počas svojho pôsobenia neurobil personálne zmeny. „Drvivá väčšina nominantov vlády Roberta Fica je stále vo svojich funkciách,” dodal. Jeho výhrady súvisia aj s informáciami o manipulovaní vyšetrovania viacerých kaúz, pretože sa to deje “za jeho ministrovania”.

Nemá ich dôveru

Pčolinský si chce najprv prečítať odôvodnenie návrhu opozície na odvolanie Mikulca. Pčolinská predpokladá, že argumenty opozície len podporia jej stanovisko. „Nepodporím ministra z toho dôvodu, že už dlhšie nepožíva moju dôveru vzhľadom na udalosti, ktoré sa dejú,” vysvetlila. O svojom rozhodnutí už Pčolinský informoval aj lídra hnutia Borisa Kollára, premiéra Eduarda Hegera, ako aj kolegov na koaličnej rade. „Premiér z toho nadšený nebol, snažil sa ma presvedčiť, aby som prehodnotil svoje rozhodnutie, no pochopil, že moje rozhodnutie je pevné,” povedal.

Kollár avizoval, že väčšina klubu by mala Mikulca vo funkcii podržať. Poslanec hnutia Martin Borguľa si podľa vlastných slov vypočuje argumenty opozície i obhajobu Mikulca. Predpokladá ale, že argumenty opozície budú slabé, a tak zrejme podporí ministra. Zuzana Šebová bude hlasovať za jeho zotrvanie vo funkcii. Jozef Lukáč a Petra Krištúfková skonštatovali, že ešte budú rokovať na poslaneckom klube a hlasovať budú tak, ako sa dohodnú.

Smer-SD chce Mikulca odvolávať v súvislosti s podozreniami o manipulovaní vyšetrovania viacerých káuz istou skupinou v rámci silových zložiek. Pochybnosti mali vyplynúť zo správy Slovenskej informačnej služby. Návrh na vyslovenie nedôvery chce podať tak, aby sa mimoriadna schôdza konala počas riadnej schôdze Národnej rady SR, ktorá sa má začať 15. júna.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport