eReport.sk
Horehroním sa prehnala silná búrka
zdroj: fb/ Tomáš Abel - primátor Brezno

Horehroním sa prehnala silná búrka: Veterná smršť ničila všetko, čo jej prišlo do cesty


Horehroním sa v pondelok večer prehnala silná smršť, ktorá v Brezne a okolí lámala stromy, ničila strechy a rozbíjala okná na domoch. Ako uviedol primátor Brezna Tomáš Abel na sociálnej sieti, stačilo 15 minút a padali krúpy, aké si nepamätá. Banskobystrická regionálna správa ciest (BBRSC) v tejto súvislosti upozorňuje, že priechod Zadné Halny – Mýto pod Ďumbierom bude do utorka (9. 7.) uzavretý.

,,Mestská polícia už monitoruje škody po búrke. Naši dobrovoľní aj štátni hasiči a Technické služby Brezno odstránia polámané stromy a časť škôd. Porozbíjalo viaceré okná na domoch, tiež dve okná na mestskom úrade, sú poškodené mnohé autá. Pomáhame so strechami domov, avšak techniku máme obmedzenú, aj čo sa týka plachiet na zakrývanie striech,“ priblížil Abel.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pán Vallo, koľko to stojí?
  2. Ruský prezident Vladimir Putin

Mimoriadna situácia

BBRSC vyzvala na sociálnej sieti obyvateľov, aby jej nahlásili mimoriadne situácie na komunikáciách I., II. a III. triedy, na ktorých krajskí cestári vykonávajú údržbu.

,,Sme v kontakte s primátorom Brezna a sme pripravení pomôcť aj v meste, ak bude treba. Aktuálne naši zamestnanci monitorujú zverené komunikácie,“ uviedla BBRSC. Evanjelická cirkev augsburského vyznania (ECAV) Brezno informovala, že silná prietrž mračien zanechala spúšť aj na ich fare.

,,Na fare krúpy rozbili väčšinu okien na troch svetlíkoch, tri okná na kostole a jeden okenný rám. Voda zničila omietky na schodisku na fare. Zničené sú tiež stromy a komplet celá úroda ovocia a zeleniny,“ priblížila na sociálnej sieti.

Zdroj: tasr/fb

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Horehroním sa prehnala silná búrka: Veterná smršť ničila všetko, čo jej prišlo do cesty

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: