eReport.sk
PK 13 Hamburg - Klimatickí aktivisti zo skupiny Povstanie poslednej generácie blokujú križovatku na dia¾nici A7 v Hamburgu v pondelok 21. februára 2022. FOTO TASR/AP Climate activists of the self named group "Uprising of the last generation" block an intersection at the highway A7 in Hamburg, Germany, Monday, Feb. 21, 2022. (Christian Charisius/dpa via AP)

Holandsko: Polícia zadržala 300 klimatických aktivistov blokujúcich diaľnicu

Holandská polícia ukončila v sobotu blokádu diaľnice v Amsterdame, na ktorej protestovali klimatickí aktivisti. Policajti predbežne zadržali okolo 300 osôb. Informuje TASR na základe správy agentúry DPA.

Zadržaných po zistení ich osobných údajov prepustili, uviedla polícia na sociálnej sieti. Približne 40 demonštrantov z diaľnice odniesli a následne odviezli z miesta autobusmi. Zásah polície podľa jej vyjadrenia prebehol pokojne.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vydal dekrét, ktorým prepustil viacero vysokopostavených generálov Národnej gardy.
  2. Prezidentka SR Zuzana Čaputová

Demonštranti z hnutia Extinction Rebellion (Vzbura proti vyhynutiu) popoludní nakrátko zablokovali dopravu na amsterdamskom diaľničnom obchvate A10. Protestovali tým proti financovaniu využívania fosílnych palív.

Túto demonštráciu úrady nepovolili. Polícia argumentovala, že by išlo o akciu ohrozujúcu životy jednak demonštrantov, ako aj motoristov. Pri podobných blokádach v Haagu a Amsterdame v uplynulých mesiacoch nasadili holandskí policajti vodné delá. Zadržali pri nich tiež stovky ľudí.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Holandsko: Polícia zadržala 300 klimatických aktivistov blokujúcich diaľnicu

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre