Hokejisti Slovana
Hokejisti Slovana, foto:tasr

Hokejový Slovan Bratislava sa stal majstrom! Vo finále play off porazil Nitru

AKTUALIZOVANÉ Hokejisti Slovana Bratislava sa stali po dlhých rokoch majstrami Slovenska. V dnešnom šiestom zápase porazili domácu Nitru 5:2. Celkovo tak vo finálovej play off sérii porazili hokejistov spod Zobora 4:2.

Extraliga má vo svojej histórii naďalej sedem rôznych víťazov. Pre trénera Slovana Andreja Podkonického je to prvý titul v kariére v pozícii hlavného trénera, vlani ho získal vo Zvolene ako asistent Petra Oremusa.

Bezgólová prvá tretina

Po bezgólovej prvej tretine strelili obe mužstvá po jednom góle v druhej časti hry, Slovan rozhodol o triumfe v tretej tretine. Víťazný gól dal obranca Andrej Golian, v závere ešte hostia spečatili triumf dvomi zásahmi do prázdnej bránky.

Zlatú korčuľu získal Samuel Buček z Nitry

Hokejový útočník Samuel Buček z HK Nitra získal Zlatú korčuľu pre najužitočnejšieho hráča Kaufland play off Tipos extraligy 2021/2022. Vo vyraďovacej časti odohral 19 zápasov, v ktorých získal 24 kanadských bodov za 13 gólov a 11 asistencií.

Dvadsaťtriročný útočník sa stal siedmym držiteľom Zlatej korčule pre najužitočnejšieho hráča play off najvyššej slovenskej súťaže, pričom až šesťkrát sa stalo, že ju nezískal hráč víťazného tímu. Buček ju dostal aj v roku 2019, Nitra vtedy podľahla vo finále Banskej Bystrici.